Как да разбера кога да започна пюрета?

  • 692
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Знам, че педиатъра е този,който казва, но и двете ни педиатърки са ме гледали мен като малка и останалото домочадие вкъщи от бебета, та сега нещо ми смесват нови със стари 'закони' за захранването, от което се получава че сок трябваше да и дам на 2 месеца, а пюре от 5 навършени и то не плодово..не зеленчуково..а месно със зеленчуци! Имам им много доверие, така да се каже 'заедно сме минали през много неща', но някак не чуствам че така е правилно. Та питам как да разбера кога е време за пюре, още е на мляко вече по 150мл през 3 часа,например като почне повече да седи ли..като не и стига млякото вече тогава да дам пюре,тоест да изчакам или да почна 4-ти, 5-ти месец...ама чак 6-ти много ми се струва. Имам приятелка, която от 3м захрани плодово, 4м-зеленчуково и 5-6м месно пюре и детето се развива страхотно, а сам чувала че от многото АМ децата като порастват ..не знам как да го кажа...получават затлъстяване, затова си мисля по-рано да почна зеленчуци,ама вече много се обърках. Ние си качваме стабилно и е доста лакомка, така че не мисля че ще има проблем с пюретата, но как да разбера кога..

П.С. Така и така давам по около 150лв за мляко на месец, нищо финансово не ми пречи да започна с пюрета.

# 1
  • Мнения: 779
Аз съм като твоята приятелка  LaughingМного рано захраних детето си с пюре и сега ядем вече всичко.На почти осем месеца сме..ядем всякакви плодови,зеленчукови ,месни пюрета и каши позволени за тази въараст,попари,мляко с бисквити ,риба,сокове,каши лека нощ с глутен без глутен,жълтъци и т. н. GrinningТози начин на по ранно захранване ми допада ,още повече ,че дъщеря ми оцеля трудно и беше почти месец в интензивен сектор,а АМ прояде почти 20 дни след раждането си ,защото беше обвита с хиляди маркучи,вливаха и много лекарства и сис теми.Нуждаеше се от сериозно укрепване ,за да "тръгне" както се казва,а аз неможех да я кърмя,понеже ми спря кърмата от стрес.Така,че модите и тенденциите в това отношение са различни,но на изкуствено хранене ли е детето и няма ли някакви други проблеми ,аз лично смятам,че трябва да бъде захранено по-рано.Личен избор разбира се е на всяка мама да прецени как д а постъпи.Успех! Peace

# 2
  • Мнения: 1 217
Ох,аман вече с тази глупост"затлъстяване и АМ"
Имам една приятелка,която си кърмеше детето до скоро.На една и съща възраст са с моето.
Еми като бяха съвсем бебета,нейното бебе вървеше с близо 2 килограма по-тежко от моето.
А тя само кърмеше!
Калоян когато започна внимателно да следи какво ядеме с баща му,да мляска и да преглъща,и когато си отваряше устата като поднеса лъжичка,тогава реших,че е готов да яде и други храни.
Проблеми със захранването никога не съм имала.Захраних на 5-6 месеца.С тиква.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 971
Между 4 и 6 навършени месеца, вече ти ще си прецениш кога. Много майки предпочитат да започнат захранване със зеленчуково пюре, защото мъниците като опитат сладкото плодово пюренце, после по-трудно възприемат вкуса на зеленчуковото, естествено това е относително и си зависи от детенце. Аз лично ако сега имам бебе бих захранила на 4 навършени месеца със зеленчуково пюре.

# 4
  • Мнения: 756
ами аз мисля че трябва да следиш за знаци от детето , всички препоръки и т.н за захранването се пречупват пред нуждите на детето- ако  мислиш че остава гладна започни да захранваш моного бавно -аз първо го пробвах  на върха на лъжичката да вида каква е реакцията - изплю го веднага и изчаках , защото знама че този рефлекс на езичето да избутва всичко навън е с цел да предпази бебето от микроби , но ако детето не изплюва храната и му е интересно давай-прецени само че доста органи се натоварват с въвеждането на твърди храни.
успех

# 5
  • Мнения: 887
Между 4 и 6 навършени месеца, вече ти ще си прецениш кога. Много майки предпочитат да започнат захранване със зеленчуково пюре, защото мъниците като опитат сладкото плодово пюренце, после по-трудно възприемат вкуса на зеленчуковото, естествено това е относително и си зависи от детенце. Аз лично ако сега имам бебе бих захранила на 4 навършени месеца със зеленчуково пюре.
Подкрепям! И аз така бих постъпила при второто си дете.

# 6
  • Мнения: 8
И ние сме изцяло на АМ и нащо педи иска да захранвам беба по- рано. На 2м започнах сокчетата, но зеленчуковите ще ги започнем на 4м навършени. Peace

# 7
  • Мнения: 92
И ние започнахме сравнително рано - на 3 м със сокчета, на 4 м без 1 седмица  Simple Smile  с плодови пюренца. Разбира се по съвет на педиатъра ни. Дано нямам проблем със зеленчуковите. Тях мисля да ги дам от другата седмица. А на въпроса ти: бебче само ще си покаже - нашето педи настояваше да започна със сокчета на 2 месеца и аз опитах. Ади ги плюеше, мръщеше се и плачеше. Но след това й харесаха. Явно не е била готова. Ако искаш опитай и ще разбереш по детенцето си. Това, според мен, е най - сигурно.    Peace

# 8
  • Мнения: 690
моят съвет е да не бързаш със захранването - прочети повече за ранното и късното захранване и сама ще решиш  Peace много майки бързат, тъй като имат огромни мераци да хранят с лъжичка, но това едва ли е най-добре за детето. Аз ще започна на 5 - 5.5 м.
можеш да прочетеш нещо тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681 и http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557, както и цялата библиотека  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз съм фен на теорията за късното захранване и я спазих. И до момента дъщеря ми от 5 хранения има 2, които са изцяло млечни само на АМ, а понякога следобедната й закуска е също само кисело мляко без бисквити и други добавки и си расте и си наддава добре. Жизнена е, проходи на 11 месеца, будно дете и без притеснения в кръвните й изследвания нито на 6 месеца, нито на година.

Дете на 3-4 месеца има нужда изключително и само от мляко, незавивисмо дали АМ или кърма. До годинка млякото трябва да е основна храна и млечни продукти да присъстват във всеки един прием.

Това е моето мнение естествено и никого не задължавам с него.

# 10
  • Мнения: 1 800
От първия ден сина ми е на АМ и съм го захранила на 5.5 месеца с ябълково пюре. След това съм редувала зеленчуково и плодово, за да не свикне с един вид само.
Сокчета след годинка, съдържат най- вече захар, която не е нужна на бебето.
Месно пюре започнахме от 8 месеца, тук така се препоръчва и аз го спазих.

# 11
  • Мнения: 9 973
захраних рано-не съжалявам,детето проявява жив интерес към храната и лъжицата
ти както прецениш.Опитваш-изчакваш.........

# 12
  • Мнения: 106
Знам, че педиатъра е този,който казва...

според мен ТИ си този, който решава!

Даваш, ако й харесва, ок - ако не, значи по-късно. Не се притеснявай, няма да яде мляко цял живот  Peace
Детето си показва. Е, ако имате проблем с хемоглобина съм чела, че даже трябва да се мине на месни пюрета, но това е друга работа.

Общи условия

Активация на акаунт