Въпрос за избора на име

  • 2 819
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,мами.Всеки ден влизам във форума и намирам вътре всичко необходимо,което ме интересува,но този път ви моля за съвет.Бременна съм в средата на 5месец Grinning,това ми е първо дете,и с мъжа ми се колебаем за името.Харесва ми името Емилиян,но първата буква е на моята починала баба,аз се казвам Милена,а мъжът ми Янко.Не ни се иска да го кръшаваме на бъдещите баби и дядовци.Та въпроса ми е дали  мога да избера това име,защото май не било хубаво да се кръщава на починал човек,и на родителите на бебето.Ще съм благодарна,ако малко ми разясните. Rolling Eyes

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Можеш да си кръстиш детето както си искаш.
Ако вярваш на суеверия тогава не го прави щом се притесняваш.
Името наистина е много хубаво.  Peace

# 2
  • Мнения: 493
Името е хубаво и щом го харесвате може да го кръстите така Peace
 

# 3
  • София
  • Мнения: 7 182
Е вие всъщност ще го кръстите на вас двамата, какво повече.
Може и като черен хумор да прозвучи, но все пак има доста покойници, чието име е започвало с буквата Е  Mr. Green
Така че притесненията автоматически отпадат. Grinning

# 4
  • Мнения: 891
Можеш, разбира се. Името е много хубаво  Peace
Няма значение, че първата буква е на починал човек.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
Ако се поровиш из родата едва ли ще остане буква от азбуката, която не е на починал роднина. Доколкото разбирам вие искате да го кръстите на вас самите, а че първата буква е на пра баба или дядо какво толкова. Баба ти не се е казвала Е, нали?

Бъди здрава и лека бременост ти желая!

# 6
  • Мнения: 58
Съгласна съм със всички ,които са писали до сега!Кръстете го с име което ви харесва и на двамата и забравете суеверията! Peace

# 7
  • Мнения: 8 999
Дори и да си суеверна, то трябва да знаеш, че съвпадението на първата буква съвсем не означава, че детето носи името на починалата баба. Първата буква не прави името /както много мами тук си въобразяват, че ако името на детето им започва с буква от името на бабата, то се води, че е кръстено на нея/. Това е просто българската буква "Е".

# 8
  • Мнения: 4
Благодаря на всички ,които се включиха в темата,обаче това ,че е кръстено на нас двамата не пречили.Извинявам се  Embarassed ,ако въпроса ми ви се стори глупав,но не съм запозната.

# 9
  • Мнения: 641
Явно прекалено много се съобразяваш с чуждото мнение.Поговорете с таткото и което ви е на сърце него изберете.В крайна сметка това е вашето дете и вие сте отговорни за избраното му име.
П.С.Видях лична карта на младо 20 год.момиче на име .......Цоца. Shocked
Направо да го.............този който го е измислил.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Даже е много приятно,че ще си го кръстите на вас  Simple Smile Нали е плод на вашата ЛЮБОВ! newsm10

# 11
  • София
  • Мнения: 4 587
Кръстете го както си искате.
А и това, че първата буква на името ще е "Е", съвсем не означава, че е кръстено на покойната баба.

# 12
  • Мнения: 151
Ако си много суеверна не го прави,защото после само за това ще мислиш и ще  съжаляваш,но ако не вярваш на тези щуротии си кръсти детето както ти харесва. Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Можеш, разбира се. Името е много хубаво  Peace
Няма значение, че първата буква е на починал човек.
Peace

# 14
  • Мнения: 10 758
Емилиян е прекрасно име.
Харесва ли ти, кръсти си го така Peace

Общи условия

Активация на акаунт