Микомакс и бременност

  • 11 006
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Бременна съм в 17 г.с. гинеколога ми изписа микомакс по 1 на седмица и клацид за 10 дни. Притеснява ме приема им по време на бременност, някой приемал ли ги е може ли да се увреди плода при приема им. 

# 1
  • Мнения: 134
Бременна съм в 17 г.с. гинеколога ми изписа микомакс по 1 на седмица и клацид за 10 дни. Притеснява ме приема им по време на бременност, някой приемал ли ги е може ли да се увреди плода при приема им. 
А не ти ли обясни защо ти ги исписва , така както го описваш имаш гъбички или бактерий , кога ти правиха микробиология последно?
По-принцип антибиотици не се пият , но има много случай в които се пият още повече исписани от генеколог , много бременни имат проблеми (включително и аз )и се налага лечение ,било то с вагинални таблетки или антибиотик,при евнтуален проблем трябва да се действа защото има опасност за бебето
Според мен доктора знае какво парви , пий лекарството както е казал  Peace

# 2
  • Мнения: 161
да за гъбички, микробиология ми правиха последно точно преди да забременея и лекаря каза  че ще изчакаме известно време  преди да ги пия и в 16 г.с. каза че вече трябва да започна  да ги пия,
но упътването към тях е много стряскащо

# 3
  • Мнения: 134
да за гъбички, микробиология ми правиха последно точно преди да забременея и лекаря каза  че ще изчакаме известно време  преди да ги пия и в 16 г.с. каза че вече трябва да започна  да ги пия,
но упътването към тях е много стряскащо
То на всичко пише че не става за бременни , спокоино , има жени дето цялата бременност приемат антибиотик , понякога обстоятелствата го налагат!!!
Но ми е чудно , че ти е правена МБ преди да забременееш а сега пиеш лекарства  newsm78 , знае че си бременна нали???????
Според мен иди и на друг лекар и си искай микробиология от сега ...........16 седмица е 4 месец за толкова време ...........много несериозно ми се струва е постъпил твоя лекар , иди и си направи иследване при друг  Peace
П.С. забравих .......ако сте парвили секс с мъжът ти /приятеля ти най -вероятно и тои е заразен и дори да се излекуваш при следвашщия контакт тои ще ти ги върне (гъбите) имай го в предвит и доктора да даде лекарстав и за него , че иначе ще се лекуваш до бескрай

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 23:57 от cenitelkata

# 4
  • Мнения: 5 539
Микомакс в никакъв случай недей да пиеш!
Много опасно е по време на бременност! Може да увреди плода!
За Клацида не знам.

# 5
  • Мнения: 357
пих Микомакс, но преди бременността, когато правехме опитите лекарката ми го даде на мен и мъжа ми да излекуваме гъбите предварително, но аз знам, защото лекар ми го каза, че е много забранено за бременни - по време на бременност и кърмене само глобули, и то не всички!!

# 6
  • Мнения: 161
Аз изпих едно вече съм в паника

# 7
  • Мнения: 357
Аз изпих едно вече съм в паника
потърси второ лекарско мнение, тук можем само да ти дадем инфо което имаме ние, което както виждаш е различно и не се знае кое е правилно- не се притеснявай, а поговори с второ вещо лице Peace

# 8
  • Мнения: 5 539
http://www.biberonbg.com/info/bremennost_i_lekarstva.htm
Виж тук, Микомакс е в група С, той е с активно вещество fluconazole.

# 9
Не го пий  микомакс е вреден.Аз съм го пила преди да забременея много силно лекарство за гъбички.Едно хапче маха гъбичките от рас представи си какво му е на бебето.От едно едва ли има проблем ПРОСТО НЕ ПОВТАРЯЙ.Стискам палци всичко да е наред.А този който ти го е изписъл заслужава това #2gunfire bash

# 10
  • София
  • Мнения: 4 587
Не се паникьосвай, а най-добре потърси  второ лекарско мнение.
Колкото и да са добронамерени съветите, които ти дават тук, те все пак не са професионални.
Що се отнася до лекарства и лечение, задължително трябва да се потърси лекар.
Дано всичко е наред. Hug

# 11
  • Мнения: 385
И аз съм на мнение, че трябва да потърсиш друго лекарско мнение. Доколкото знам и от собствен опит за гъбички при бременни се изписват лекарства за локално приложение - глобули и мехлеми. Разбира се, ако са само гъбички.
Малко ме озадачава факта, че са ти изписали лекарства на база на изследвания, правени преди бременността Shocked. После не са ли ти правени други?
Аз също имах гъбички през бременността, но ме лекуваха с глобули и мехлем, а на мъжа ми изписаха Микомакс - и ако не се лъжа само 2 капсули през някакъв интервал, защото е доста силно.

# 12
  • Мнения: 385
Намерих упътването на Микомакса. Не искам да те плаша, само ще цитирам едно изречение от Противопоказанията:

Цитат
Употреба при бременност се допуска само при сериозни животозастрашаващи гъбични инфекции, където ползата за майката надвишава потенциалния риск за увреждане на плода.

Не мисля, че твоя случай е такъв. Аз не бих го пила. Определено потърси второ мнение.

# 13
  • Мнения: 50
Намерих упътването на Микомакса. Не искам да те плаша, само ще цитирам едно изречение от Противопоказанията:

Цитат
Употреба при бременност се допуска само при сериозни животозастрашаващи гъбични инфекции, където ползата за майката надвишава потенциалния риск за увреждане на плода.

Не мисля, че твоя случай е такъв. Аз не бих го пила. Определено потърси второ мнение.
  Вие също не знаете какви гъби и други гадинки има момичето.
  Аз от 7 мес. имам кандида,която е много неприятна.В 35 сед. казах на гинеколога ,че така няма да отида да раждам.Изписа ми една таблетка от бълг.вариант на тези таблетки,като ми каза,че е по-добре да не чета упътването и това хапче ще ме държи чиста до раждането.
   Мога да те посъветвам единствено да си направиш изследвания ,за да си сигурна какво ще лекуваш  и естествено консултации с друг лекар.

# 14
  • Мнения: 384
Първи съвет-сменяй гинеколога.
Втори-направи си микробиология.
Каква е целта на изписаното ти лечение-гъбички ли лекуваш,или нещо друго.Защото всеки знае,че антибиотиците допълнително провокират гъбичките.
По принцип,лечение на вагинална инфекция,се започва след 20-та седмица,когато е завършена органогенезата на плода.Клацид за какво ти изписват,не разбрах.Не го взимай.
Микомакса също не се пие при бременност,както и нищо през устата.Лечението на гъбичките е само локално,макар и временно.Като родиш и спреш да кърмиш,ще направиш пълен курс.
Просто смени лекаря си,тези назначения са несъвместими.

Общи условия

Активация на акаунт