Защо при АБКМ не може Пентаксим?

  • 970
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
 Привет!
 Копирам темата ми от Здравния форум с надежда да ми дадете компетентно лекарско мнение.
 Благодаря предварително  bouquet

Питането ми е породено от една обява в Продавалника - продават се три броя от ваксината поради факта, че на детенцето е открита АБКМ и не може да се изпълни ваксинационния план.
 Питам най-вече, защото педиатърката ни ме посъветва сега, когато трябва да се направи реимунизация година след първите ДТК на дъщеря ми- да сложим Пентаксим. А когато Моника беше на 7 месеца направи ужасна алергична криза от животински млечни белтъци-крави и кози. Сега е овладяна ситуацията, в храната и има месни белтъци но млечните са минимални и всеки път ако хапне нещо в повече се появява лек обрив.
 За това искам да знам сега, когато трябва да направим реимунизацията дали мога да предпочета Пентаксим или пак трябва стандартната  ДТК, която и е сложена преди да прояви алергията и и понесе без усложнения?!

# 1
  • Мнения: 5 760
Напротив точно Пентаксимът е подходящ за деца с алергии- там коклюшът е безклетъчен и не се очакват реакции. Можете за Ваше успокоение 3 дни преди ваксината и три след това да давате Кларетин по 3 мл. сутрин на гладно.

# 2
  • Мнения: 287
Благодаря за отговорът Ви! Hug
 Пожелавам Ви много здрави бебечета!

Общи условия

Активация на акаунт