Пречи ли Рефригеранс на кърменето?

  • 7 218
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Здравейте момичета, искам да ви попитам дали някоя от вас е използвала Рефригеранс за мастит и отпушване на каналите.
в момента съм със сериозен проблем и страхотни запушвания, свекърва ми ми донесе лекарството и се намазахме, но много ме притеснява после след изцеждането на млякото дали да го давам на детенце да си го пие или за момента да му дам АМ.
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 45
Момиче не рискувай така лекомислено здравето на детето си, най-добре тази вечер и през ноща дай АМ Naughty

# 2
  • Мнения: 222
Привет!
Аз съм с диагноза мастит от 9дни и единственото нещо, което за сега ми помага е Рефригеранс. Изобщо не се притеснявай, мажи се с него2-3 пъти дневно, като засегнатите места преди кърмене измивай със сапун.
На мен ми е предписан от мамолог, така че действай спокойно!

Дано да се оправиш бързо!

# 3
  • Мнения: 1 328
Сенди, извинявай ако въпроса ми ти се стори глупав, но ти къде точно се намаза?
Маже се гърдата, не зърното и ареолата. Не виждам проблем да даваш на бебчето от изцедента кърма.
Втори въпрос - защо ще цедиш, а не ми даваш директно да суче от засегнатата гърда? Покрий намазания участък с нещо (марля или парче тензух) и давай смело да суче оттам, много по-добър ефект ще има ако бебето суче вместо само да цедиш.
Няма причина да даваш АМ - защо !?!?
Момиче не рискувай така лекомислено здравето на детето си, най-добре тази вечер и през ноща дай АМ Naughty
Това мнение няма да коментирам, но според мен е грешно, ама много грешно!!
Имам богат опит с няколко мастита и смело мога да кажа че единственото и най-добро средство за отпушване и справяне с проблема е БЕБЕТО.
Рефригеранс - 2-3 пъти дневно, топли компреси преди кърмене и цедене, намачкани зелеви листа след кърмене и цедене. Лецитина също много помага.
Друго което мен ме е облекчавало е бебето да се сложи първо за около минутка на здравата гърда, да се стимулира ефекта на потичане на млякото, след това се премества на болната.
Стискам палци бързо да се оправите и двете !!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт