Не иска месни пюрета

  • 988
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
От няколко дни се опитвам да захраня с месни пюрета,но не става Cry!Мислех да започна с купени на ХИПП ,за да не готвя всеки ден за 1,2,3 лъжички,а след това аз да си ги готвя!Но не иска ,плюе,задавя се,след това не иска да яде и зеленчуковите,защото най-вероятно си мисли че е месно и правя АМ!Опитах да дам пуешко на хипп.Сега ще изчакам малко и другата седмица мисля да опитам със заешко и да го приготвя в къщи,надявам се да стане!Моля ако е имал някои такъв проблем и се е преборил да сподели как!
Благодаря за отговорите!

# 1
Да имах същия проблем, но го реших като във картофеното пюре слагах по много малко местно, така, че да не се усеща.Така постепенно увеличавах количеството и стана.Явно местното им се струва много остра храна, така, че опитай да го разредиш повече.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Спокойно можеш да изчакаш с въвеждането на месните пюрета. Няма да сгрешиш, ако ги спреш известно време. И без това ви е още рано за тях.  Peace

# 3
  • Мнения: 46 434
Спокойно можеш да изчакаш с въвеждането на месните пюрета. Няма да сгрешиш, ако ги спреш известно време. И без това ви е още рано за тях.  Peace

Именно  Grinning

Детето дава знак, че е рано.
Аз захраних на 9 месеца.

# 4
  • Мнения: 27 524
Месни - след 8 навършени месеци. Изчакай, рано е  Peace

# 5
  • Мнения: 674
 Моето дете ядеше зеленчукови и месни само на Гербер. Домашни, Хип, Ганчев и всички останали не искаше и да ги помирише. Ако искаш пробвай с друга марка пюрета. На Гербер има и по-малки бурканчета (120гр).

# 6
  • Мнения: 3 376
Не го насилвай,няма за къде да бързаш Rolling Eyes
Моето и досега не е вкусвало месо,нищо му няма.

# 7
  • Мнения: 232
Аз не можах да го накарам да яде нити зеленчуково, нито месно.Опитахме различни видове и марки.Просто продължих с АМ и каши.От няколко седмици почнах домашна супа-нея поне я яде. От време на време се мъча да му пробутам пюрета, но се усеща и плюе.Вече тотално се отказвам от тях.

# 8
  • Мнения: 887
И аз бих ти препоръчала да пробваш с Гербер. Много са вкусни и като състав не са много гъсти. Синът ми ги предпочиташе пред тези на Хип.

# 9
  • Мнения: 8
Дик, и нашето момче отказваше всякакви месни пюрета и затова ги спрях. В зеленчуковите слагах от бульона в който съм варила месо за да свикне поне с аромата. Но той отказваше и тава и го спрях. Сега е на 4.6г и е вегетарианец по собствено желание, а ние с баща му си обичаме месце. Laughing Пробвай още няколко пъти и ако не иска не го карай на сила. Той сам ще си изгради вкусовете. Успех! Hug

# 10
  • Мнения: 407
Аз нямам намерение да го насилвам,но съм длъжна да пробвам!

# 11
  • Мнения: 1 800
Месно пюре след 8-ми месец, натоварва се стомаха на детето, не е готов да обработва по- тежка храна, каквато е месото.

# 12
  • Мнения: 4 447
Щом не иска - не насилвай. Няма да пропусне кой знае какво от месото. Ако мислиш, че ви е време може да започнеш с рибка.  Peace

# 13
  • Мнения: 757
според мен детето си има нужда от месото,за рибата е рано

# 14
  • Мнения: 508
аз също започнах да давам месни пюрета на 6 навършени месеца,но малката си ги ядеше без никаъв проблем.ако искаш най-добре изчакай малко и пробвай след извесно време пак-води се от детето и не го пришпорвай щом не иска месо  на този етап не мисля,че е проблем Peace

Общи условия

Активация на акаунт