Получавате ли фишове за заплата?

  • 10 687
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 235
Въпросът ми е дали е законно български работодател да не издава фиш за работна заплата?

Ако не, кой е нормативният акт в който този въпрос е уреден?

И ще съм много благодарна, ако споделите някоя идея как да се принуди цивилизовано работодателят да започне издаването на такъв документ.

Мерси предварително!
 
 bouquet

# 1
  • Мнения: 5 577
 Rolling Eyes мне

даже на ведомости не съм се подписвала от април мин.година, нито на ордери, никъде.  Thinking

# 2
  • Мнения: 5 370
Въпросът ми е дали е законно български работодател да не издава фиш за работна заплата?

Ако не, кой е нормативният акт в който този въпрос е уреден?

И ще съм много благодарна, ако споделите някоя идея как да се принуди цивилизовано работодателят да започне издаването на такъв документ.

Мерси предварително!
 
 bouquet
Откакто се помня и работя, не е било месец да не получа фиш. Нали във фиша се отразява всичко-бруто, болнични, удръжки, класове-ако има? Отпуски?
Как може да бъде принуден-с Инспекция по труда. Twisted Evil
Нормативен документ-нека се изкажат счетоводители.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 958
Всеки месец, ама само от тази работа ми издават. В миналата само се подписвах, че съм си получила заплатата.

# 4
  • Мнения: 4 665
 За заплата, не. За аванс се подписвам на един ордер. При положение че заплатата ми се превежда по карта мога ли да си искам фиш  Embarassed?

# 5
  • Мнения: 4 965
Откакто се помня и работя, не е било месец да не получа фиш. Нали във фиша се отразява всичко-бруто, болнични, удръжки, класове-ако има? Отпуски?
Как може да бъде принуден-с Инспекция по труда. Twisted Evil
...

Същото е и при мен.
Мисля, че е длъжен да ти дава фиш.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 865
При положение че заплатата ми се превежда по карта мога ли да си искам фиш  Embarassed?
Разбира се. При нас пари в брой не виждаме. Документи подписваме и получаваме.

Mika, ти подписаш ли някакъв документ, че си получила пари?

# 7
  • Мнения: 4 665
В такъв случай не си обяснявам защо не дават нищо. При следващата заплата ще си поискам фиш, дано не ме гледат на кръв.

# 8
  • Мнения: 473
Всеки божи месец

# 9
  • Мнения: 235
Mika, ти подписаш ли някакъв документ, че си получила пари?

Да,  документ си подписва.
Но няма никаква информация за удръжки, осигуровки и тн...
Взимаш парите и бягаш.

И да допълня само, че фирмата е голяма...

# 10
  • Мнения: 516
Да, получавам фиш, а заплатата ми се превежда по сметка.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 15:25 от Creepy Фло

# 11
  • Мнения: 5 370
Mika, ти подписаш ли някакъв документ, че си получила пари?

Да,  документ си подписва.
Но няма никаква информация за удръжки, осигуровки и тн...
Взимаш парите и бягаш.

И да допълня само, че фирмата е голяма...

Значи, за мене лично, има някакви разигравки с осигуровките. Или с други суми.
ВЪв фиша се вижда КОЛКО ТОЧНО са ти удържани за здравни, пенсия, ПКБ, допълнителните пенсионни, ДОД и т.н.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 865
Mika, а какво пише на документа, който подписваш? На него трябва да има информация каква сума ти е начислена, какви са удръжките и каква е сумата за получаване. Издава се в две копия. Едното остава за работодателя, другото е за теб.

# 13
  • Мнения: 4 965
И ние си получаваме заплатите /и авансите/ по сметка. Въпреки това, в деня на превеждане на заплатата, всички фишове на колегите от отдела ни ги качват в плик от счетоводството и ние си ги вземаме.

# 14
  • Мнения: 235
Mika, а какво пише на документа, който подписваш? На него трябва да има информация каква сума ти е начислена, какви са удръжките и каква е сумата за получаване. Издава се в две копия. Едното остава за работодателя, другото е за теб.

Някакъв вид ведомост е. Но няма копия за служещите.
Съответно, няма никаква информация за нищо.

Цялата ситуация е нередна и понамирисва...
За това и се опитвам да събера инфо какви точно са задълженията на работодателя... 
И на кой контролен орган трябва да си сигнализира тази нередност.


Общи условия

Активация на акаунт