Болка в едната гърда

  • 526
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте..... както прочетохте от заглавието от вчера имам болка(като ударено) в дясната гърда-ниско доло т.е. там където седи банела на сутиена. Имам си бебенце на почти 2месеца и сме само на кърма. Гърдите не са ми препълнени даже снощи когато осетих болката те бяха направо на мекички... Grinning Помислих си да не би пък да е от сутиена но аз от 2дена не съм го слагала(по принцип ходя със сутиен с банели)Не напипвам никакви бучки Thinking Незнам дали да се притеснявам или да изчакам. Търсих за подобни теми но ненамерих нищо подобно...
Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели.
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 641
Веднъж когато прекалих с помпата за цедене се получи така. Ползваш ли помпа?

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Банелите могат да направят голяма беля и да запушат канали. Щом няма друго освен болка, опитай да сменяш позите за кърмене на всяко хранене (примерно веднъж люлка, веднъж футболна и т.н.), за да може бебето да дренира добре този дял на гърдата. Ако е възможно и ако няма да пречи на бебето да суче, може леко да масажираш гърдата на това място, за да улесниш дренажа. Ако няма как по време на сучене, може да го масажираш преди и след кърмене и евентуално да опиташ да изцедиш малко гърдата.

# 3
  • Мнения: 102
Не се цедя с помпа , нито на ръка Simple Smile ..... но ще пробвам това с различните пози.Интересното е че когато започне да слиза(потича) кърмата все едно някой ме стиска с менгеме само на това място Sick Но сега като се позамисля дясната гърда винаги ми излиза от сутиена и аз все я прибирам Grinning и за да се прибере тя излиза малко от доло и може да съм я натъртила от притискането и прищипването . Но защо чак сега ме заболява а не още в началото? Thinking Абе ще изчакам няколко дена и ще ходя без сутиен пък да видим..... Но с този потник (незнам как се казва - късичко до под гърдите -ластично не много стегнато) постояно ми потича кърмата когато кърмя или и през другото време  и ми бягат подплънките  Laughing

# 4
  • Мнения: 641
Извади маталните скоби отдолу и ще ти стане по-удобен / сутиена/.Аз приспособих така един с ножичка.

Общи условия

Активация на акаунт