Как да изчистя надраскано с химикал на дърво?

  • 7 544
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 860
 Не ми се смейте, защото хич не ми е весело с малкия художник в къщи. Преди няколко месеца сменяха дограмата и парапетите (или както там се казва) са дървени (светли разбирай  Wink) и все още нелакирани, защото... Rolling Eyes Та както и да е. Синковеца ги беше нарисувал с маслени пастели, но това се изчисти лесно с препарат и гъба, без да нараня дървото и да остават петна. Да, ама химикала не е толкова лесна задача. Някакви идеи, препарати за препоръчване и т.н.?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 740
С разтворител на мастоли, макар, че с гъба и препарат (даже и обикновен сапун) според мен би трябвало да стане. Ако обаче е натискал може да е надрал дървото.
Дияна този номер ми го направи в прясно боядисаната с латекс кухня. Грабнах гъбата и Циф-а... махнах химикала, но заедно с латекса. Сега имам малко по-светло петно на плота.

# 2
  • Мнения: 794
С кореселин.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ако го е надрал, с малко финна шкурка ще го замаскираш, после лакираш и няма да си личи.

# 4
  • София
  • Мнения: 463


Подкрепям кухнята ми я дакараха цялата надписана с маркер и моливи ,само с кореселин се изчисти. Писали си хората кое какво е и каде да го сглобят "сладурчета" #2gunfire

# 5
  • Мнения: 165
ако го е надрал, с малко финна шкурка ще го замаскираш, после лакираш и няма да си личи.
Peace

# 6
  • Мнения: 3 830
ако го е надрал, с малко финна шкурка ще го замаскираш, после лакираш и няма да си личи.

 Peace

# 7
  • Мнения: 274


Подкрепям кухнята ми я дакараха цялата надписана с маркер и моливи ,само с кореселин се изчисти. Писали си хората кое какво е и каде да го сглобят "сладурчета" #2gunfire
[/quote]
Това е обичайна практика на всички мебелни фирми, с това се бележи най-лесно. Не бързай да стреляш.  Peace Пък и би трябвало да са те предупредили с какво се чисти, да не говорим, че във фирмата на мъжа ми са длъжни след монтажа да почистят кухнята основно и да я предадат перфектна. Да уточня също, че на ПДЧ-то нищичко му няма - то е устойчиво на химикали от този тип.  Wink

# 8
  • Мнения: 950
Със спирт и лакочистител чистя аз такива неща /даже и по дрехите/  Wink

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 268
ако го е надрал, с малко финна шкурка ще го замаскираш, после лакираш и няма да си личи.
Peace Хайде и аз да се присъединя към отбора на шкурката! Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 463


Подкрепям кухнята ми я дакараха цялата надписана с маркер и моливи ,само с кореселин се изчисти. Писали си хората кое какво е и каде да го сглобят "сладурчета" #2gunfire
Това е обичайна практика на всички мебелни фирми, с това се бележи най-лесно. Не бързай да стреляш.  Peace Пък и би трябвало да са те предупредили с какво се чисти, да не говорим, че във фирмата на мъжа ми са длъжни след монтажа да почистят кухнята основно и да я предадат перфектна. Да уточня също, че на ПДЧ-то нищичко му няма - то е устойчиво на химикали от този тип.[/quote]

След като съм писала явно  имам причина да стрелям , нито ме предупредиха -трябваше да откривам топлата вода ,освен това кухнята е с МДФ гланц , мъжа ти ще ти обясни как се драска. Зле ми стана като я видях. А да си  почистят сами ,както става ясно не си направиха труда.

# 11
  • Мнения: 2 005
 bowuuИ аз съм за шкурката! Имаше някакви означения - мисля, че колкото е по голям номера, шкурката е по-фина /или обратното?!?/. Питай в магазина - те ще ти кажат.  bouquet

# 12
  • Мнения: 4 292
След като первазите не са лакирани, пробвай с лакочистител за нокти.  Mr. Green Аз така успях да премахна надраскано с химикал и маркер за дискове от гардеробчето на малкия. Само че ако е надрано, може да се наложи да минеш с финна шкурка, както вече ти препоръчаха.  Peace

# 13
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И аз го имам този проблем с една дървена врата,но е лакирана.С лакочистител или корселин няма ли да замине и лака? newsm78

# 14
  • Мнения: 34

Химикал или мастило се чистят най-лесно и бързо със спирт от аптеката-70 % в малки пластмасови шишенца се продава.

Общи условия

Активация на акаунт