Защо при АБКМ не може Пентаксим?

  • 798
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
Питането ми е породено от една обява в Продавалника - продават се три броя от ваксината поради факта, че на детенцето е открита АБКМ и не може да се изпълни ваксинационния план.
 Питам най-вече, защото педиатърката ни ме посъветва сега, когато трябва да се направи реимунизация година след първите ДТК на дъщеря ми- да сложим Пентаксим. А когато Моника беше на 7 месеца направи ужасна алергична криза от животински млечни белтъци-крави и кози. Сега е овладяна ситуацията, в храната и има месни белтъци но млечните са минимални и всеки път ако хапне нещо в повече се появява лек обрив.
 За това искам да знам сега, когато трябва да направим реимунизацията дали мога да предпочета Пентаксим или пак ДТК?

# 1
  • Мнения: 1 984
Питането ми е породено от една обява в Продавалника - продават се три броя от ваксината поради факта, че на детенцето е открита АБКМ и не може да се изпълни ваксинационния план.
 Питам най-вече, защото педиатърката ни ме посъветва сега, когато трябва да се направи реимунизация година след първите ДТК на дъщеря ми- да сложим Пентаксим. А когато Моника беше на 7 месеца направи ужасна алергична криза от животински млечни белтъци-крави и кози. Сега е овладяна ситуацията, в храната и има месни белтъци но млечните са минимални и всеки път ако хапне нещо в повече се появява лек обрив.
 За това искам да знам сега, когато трябва да направим реимунизацията дали мога да предпочета Пентаксим или пак ДТК?
щот педиатърката е.... особенно компетентна...

# 2
  • Мнения: 287
tonev, моля ви ако сте компетентен да ми помогнете с информация за да мога овреме да не допусна усложнения Praynig

# 3
  • Мнения: 1 984
в пентаксима няма такива белтъци.
ваксинацията при алергични пациенти е показана, а не обратното. като се изключат алергените разбира се.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 366
Мен също ме озадачи тази обява в продавалника.Досега не бях чувала ,че не може да се слага тази ваксина на деца с АБКМ. Аз също ще слагам март месец Пентаксим,а детето ми има тази алергия и днес питах нашата лекарка за мнението и.Тя ми каза ,че няма белтък в тази ваксина и да не се притеснявам. Но очаквам и други да се включат с мнение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт