''Дама спатия'' или синеоки чернокоски

  • 8 040
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 386
Нека това бъде тема за всички чернокоси и синеоки момичета/жени. Комбинацията не е често срещана, особено пък с тъмен тен.. Затова предлагам тук да се консултираме относно подходящи цветове в грима и облеклото, да показваме снимки на известни личности, които са добър/лош пример за това съчетание и т.н.

Аз лично се харесвам с черно и червено. Цикламеното ме прави доста...малцинствена. Mr. Green
Вие сте.


Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 00:54 от evanescent

# 1
  • Мнения: 374
И аз съм със сини очи, до преди няколко години бях с черна коса. След това претърпях какви ли не метаморфози, докато най-накрая стигнах до извода, че тъмна коса ми отива най-много. По въпроса за комбинацията "черно - червено" те поздравявам, защото и на мен ми е любима. Относно грима - харесвам се със сенки в сивата и кафявата гама и с по-светли ненаситени цветове червила.

# 2
  • Мнения: 676
Аз бих казала, че на мен червено ми стои умопомрачително зле - като циганка съм(сивозелени очи,тъмнокестенява коса и естествено тъмен тен).Най-много  се харесвам в бяло,бежаво,кафяво,зелено в почти всички нюанси,жълто,електрик,циклама, но както казах в началото бялото ми е фаворита.

# 3
  • Мнения: 893
Спатия е и с зелени очи...тъмна коса, светли очи...

# 4
  • Мнения: 70

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 14:53 от Buba_86

# 5
  • Варна
  • Мнения: 815
Аз съм със синьо-сиви очи и с тъмнокестенява коса. Само че не съм с тъмен тен, а точно обратното -  много бяла кожа. Не мога да преценя кой цвят ми стои зле, но аз лично предпочитам синьо, сиво, червено, розово и от известно време насам кафяво.

# 6
  • Мнения: 1 885
Тия дето слагаме лещи, можем ли да влезем в клуба?

# 7
  • Мнения: 14 471
е спатията не е пък само с черна коса  Crossing Arms включва всички тъмнокоси, аз съм с кестенява коса, сиво сини очи и много много бяла кожа. отиват ми всички цветове с изключение на оранжевото и някои отенъци на кафявото.
все пак по-добре потърси из нета за 4-те типа жени - пролет, лято, есен зима, те са по-конкретни. тъмнокоса жена със светли очи включва много голям диапазон от цветове и отенъци Peace

# 8
  • Мнения: 861
Да се запиша тук и аз като класическа дама спатия  Laughing. Ако трябва да бъдем честни, обаче аз натурално съм си по-скоро блондинка  Crazy. Е, русата ми коса с възрастта вече не е толкова руса, а светло кестенява. От година и половина я боядисвам черна, а кожата ми е бяла. Харесвам се така, въпреки, че и червеното, което поддържах близо 10 години ми отиваше на цвета на очите, които са синьо-сиви.
Относно цветовете на дрехите, мисля че заради косата всичко ми отива, но и аз обожавам да се докарвам в червено, розовото пък ме прави по-нежна, бялото добре се откроява. За съжаление много обичам и черното. Казвам за съжаление, защото откакто съм чернокоса, косата ми се слива с него.
Гримирвам се напоследък в сиво-черно, използвам и кафяво, а когато съм облечена в зелено си позволявам и зелени сенки, тъй като очите ми имат и нещо зеленикаво. Чета непрекъснато, че било селяния сини очи да се гримирват в синьо, но всеобщото мнение на околните е, че точно това прави очите ми по-сини  Laughing .
Алегра, това на аватара ти ли си? Ако си ти, ммм страшна мацка си! В момента косата ми е много дълга, идеално права и лъскава от черната боя, но много се изкушавам да се подстрижа като снимката ти  Thinking
Ооп, май не си ти на аватара, сега забелязах, че си писала, че си с тъмно кестенява коса  Embarassed.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 12:18 от ReGe

# 9
  • Мнения: 14 471
уф не съм бе  Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 3 878
хайде, и аз в клуба, макар че естествено съм блондинка, но от 10 години боядисвам косата си черна, а очите ми са синьо-зелени, кожата ми е много бяла:)
нямам никакво намерение да си сменям цвета на косата, защото ми е дълга до кръста и за да го сменя трябва да я съсипя. поне до като се сбръчкам и лицето ми не изглежда като в рамка от черната коса ще си ходя така Wink
най-много ми отиват бяло, розово, червено и черно. най-много се харесвам в комбинация бяло и черно. с кафяво не се харесвам, не го обичам този цвят и на черната коса хич не седи ooooh!
за грим най-много се харесвам с всички нюанси на розовите сенки, и с прасковени.
не знам какво ще си обсъждаме в темичката, но ми е приятно да съм тук Mr. Green
да пускаме ли снимки newsm78
хайде, какво питам - ето ме - http://lh6.google.bg/la.aurora/R5X06279XzI/AAAAAAAABdI/15nqKZBsO … 28.jpg?imgmax=800
няма да казвам коя съм аз Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 161
Аз използвам лещи точно защото тази комбинация за мен е неотразима.

# 12
  • Мнения: 836
Я, каква полезна темичка!
А зеленооки чернокоски приемате ли?
Отиват ми ярките, наситени цветове (циганските  Laughing) - червено, бяло, цикламено, най-много черно.
Но, аз все налитам на пастелните, особено в кафяво-бежовата гама, с която съм се обезличавала, според някои мои познати.
Много рядко слагам сенки (особено цветни - мисля, че са ми излишни), само черен молив и спирала. Червило - по-блед малинов цвят или безцветен гланц.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 176
Точно щях да пиша това.
Гледах сенки за зеленооки - нюансите са кафяво, зелено, аз например и сиво харесвам на зелените ми очи.

# 14
  • Мнения: 861
И аз ще се покажа. Тази снимка е за да си покажа очите:
http://images19.snimka.bg/003787173.jpg
А тази - за да си покажа и косата, че предната снимка не е актуална откъм прическа :
http://images19.snimka.bg/003787253.jpg
Аурора, познахме те  Mr. Green. Много си хубава  Peace!

Общи условия

Активация на акаунт