Защо бебо плаче докато го кърмя ::::((((((((((??

  • 720
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 167
Мами много съм притеснена и нервна вече--не знам какво става
Когато се кърмим през ноща или сутрин никакви проблеми. През деня обаче всяко кърмене е цяло изпитание. Бебо почва да суче за около 5-макс.-10 мин и след това започва да се пуска от гърдата на скимичи, да рита с крака и да мята ръце. В същото време с уста широко  отворена търси гърдата. Лапа я и не си затваря устата и се нерви.
Имам кърма, пия и чай за лактация ама не знам какво става. Това е вече от 10 дни. #Crazy newsm78 Cry
Какво става и какво да правя?????????????

# 1
  • Мнения: 70
И моето бебе правеше така като беше на месец-два. Така и не намерих логично обяснение. И аз се притеснявах, но ако ми се случи със следващи бебчовци (живот и здраве) не бих се притеснявала. То милото сигурно забравя как да суче, а е много гладничко и нетърпеливо и затова се нерви. Ако няма други отклонения и всичко останало е нормално нямате проблем. Успех Peace

# 2
  • Мнения: 336
От втория до към седмия месец ситуацията, която описваш, ни се случваше на повечето дневни кърмения. Откачах! Случва ни се и сега понякога - честно казано си мисля, че просто не е гладна, когато прави това, може би иска да суче, но ни й да се храни. Обърни внимение дали не започва да нервничи при поредното слизане на млякото. Иначе при нас помага да стана и да я кърмя права, разхождайки се или с полюшване.

# 3
  • Мнения: 236
И на нас ни се случи около 4 месец, една приятелка ми каза, че се дължи на болка във венците. Детето е гладно и иска да суче, но като захапе зърното, от натиска, започват да го болят венците, защото някъде по-това време венците стават особено чувствителни. Опитвала ли си да кърмиш и да друсаш бебето едновременно - при нас действаше. Обаче аз не съм някакъв страшен капацитет, може да има и друг проблем, обади се на педито, ако се притесняваш.

# 4
  • Мнения: 941
същото беше и при нас, много ми помогнаха статиите за намаляването на рефлекса на потичане, сега вече нещата се нормализират постепенно, вдигай я по често да се оригва, може много да се нагълтва с въздух, също може и на теб да ти е силна струята мляко и беба да се задъхва и да се изнервя, предлагай едната гърда в рамките на 2часа ако поиска пак да суче предлагай същата, така ще стигне до задното мляко, ако има газове също може да се чувста некомфортно,

# 5
  • Мнения: 4 555
И при нас го имаше това. Извива си тялото и реве и в същото време иска да яде. Помагаше като я оригвах по-често, но като цяло си беше период, който за около две седмици премина.

# 6
  • Мнения: 398
 Може би е стачка.Търпение и в библиотеката има теми и статии за стачката.

 Успех!!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
И ние минахме през такива периоди. Понякога категорично отказваше да суче, а съм сигурна че е бил гладен. Но същевременно и много му се спи и не му се полагат усилия да суче. Най- ефикасното при нас беше да го приспя. Още в полубудно състояние преди много да се унесе го кърмих най-успешно. Не проетстира- хем спи, хем суче. Имаше период когато през деня само това беше начина. Ако не си пробвала - опитай! Независимо от причината за стачката - има ефект, стига бебока да не протестира.

# 8
  • Мнения: 999
И при нас е същата работа, само че ни се случва на пред последното и последното кърмене за деня. Мислех че се дразни защото в един момент гърдите започват да пускат по малко, но съм и давала кърма от шише и пак същото. Мислех че е от колики и какво ли още не. Мислех че може да има гъбички и затова да плаче, но защо ще плаче само вечер а не и през деня. Вече не знам какво да правя, много ми е жал като се мъчи така.
Единственото което ни помага , както са споменали и другите момичета, е да се разхождам  и полюшвам докато я кърмя.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 688
И при нас ситуацията е същата,аз мисля че са колики....
Но както са казали момичетата в полубудно състоятние този проблезм го няма.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 102
И при нас беше така към втория-третия месец.Случваше се през деня по-рядко и почти всяка вечер.Според мен бяха колики защото коремчето й пукаше страшно силно.Другата възможност е да се е нахранило бебето, но да има нужда да задоволи сукателния си рефлекс.Аз дадох биберон-залъгалка, защото започна и да си смуче и ръцете.
Със сигурност ще премине. Peace

Общи условия

Активация на акаунт