алергия

  • 817
  • 1
  •   1
Отговори
Здравеите д-р Слън4ева.Синът ми е 1.6 месеца с алергия към млякото при опита ми да го захраня с глутен дадох му пшеничена каша тои се изака два пъти по разли4но от обикновено по миризливо но не рядко .Въпроса ми е това озна4ава ли 4е има алергия и към глутена.Тя преходна ли е или е за цял живот.Къде можем да направим изследвания.извинете ме за многото въпроси и объркания пост.


# 1
  • Мнения: 5 760
Има два вида непоносимост към глутена-
Преходна, когато детето е захранено неправилно с глутен в ранните месеци след раждането- 2-6м. и тогава прави алергия към глутена изискващ по-специален режим на хранене.
Вродена непоносимост към глутена- това е болест която може да започне в ранните месеци и години и да изисква по принцип хранене с храни без глутен.
Добере е във Вашия случай да наблюдавате детето.  Thinking Мисля, че тревогата Ви е напразна.! Simple Smile
При вродената непоносимост към глутена клиниката не е само по-лошо миришещи изпражнения. В тези случаи има подуване на коремът, изпражненията са много обемни, сивкави на цвят с гнилостна миризма, мазни и децата не наддават на тегло./color]

Общи условия

Активация на акаунт