Може ли да ползвам яйцеварката за бебчо

  • 813
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 408
Здравейте мами!Сега ще включвам жълтъка в менюто на бебче!Мислях си дали не може да сварявам яйцата в яйцеварка ,нейния принцип е на пара.Какво мислите по въпроса newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Не съм ползвала такова чудо.  Confused
Имай предвид,че яйцата трябва да минат през топлинна обработка минимум 10 минути. Някои препоръчват 15, други-дори 20 минути. Това нещо за колко време ги вари?

# 2
  • Мнения: 408
колкото си прецениш не е с таимер.Има една игличка ,боцкаш яйцето и слагаш на стойката да е право.Има 2 степени дали да е рохко или твърдо сварено,разбира се, че за него ще е твърдо.Налива се 1 чаша вода и се вари на пара.Това е общо взето.

# 3
  • София
  • Мнения: 302
Не знам, имам яйцеварка, но си го варя отделно и го сварявам по дълго време към 12- 15мин... реално не съм се сещала за яйцеварката  Embarassed

# 4
# 5
  • Мнения: 4 447
За пръв път чувам, за такова изобретение.  Mr. Green Според мен:

1-во - Рано ви е за жълтък.
2-ро - Вари яйцето мин. 10-15мин на котлона .

 Hug Peace

# 6
  • Мнения: 27 524
Може, разбира се. Яйцеварките са страхотни и действат безупречно. Аз съм много доволна от тях.
Жълтък най-рано след 8-ми месец, рано ви е сега  Peace

# 7
  • Мнения: 9 973
ние нямаме
за жълтъка педитата казват от 6 започнат месец да се дава Thinking

# 8
  • Мнения: 403
Аз дадох жълтък Mr. Greenсварих яйцето 20 минути.А и яйцето беше снесено същия ден.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 587
Не съм ползвала подобно нещо.
Варя яйцето по минимум 10 минути.

# 10
  • Мнения: 27 524
Това е уредчето:



Обикновено е за 7 яйца. Към него има мини-каничка с шип отдолу. Яйцето се пробива откъм дебелата страна и се слага с дупето нагоре и дупката да е отгоре. На каничката има мерни единици за вода - има три вида - рехки, средни и твърди и на всеки от тях има бройката яйца. За едно яйце се слага най-много вода, за 7 - най-малко. Избираш твърдост и бройка, сипваш водата, включваш и това е. Никога не се пукат, всички стават еднакво и точно както ги искаш  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 408
Моята по функции е същата,само дето капака е прозрачен.Наистина е супер уред особено като трябва да  правя салата с повече сварени яйца.

# 12
  • Мнения: 27 524
Моята по функции е същата,само дето капака е прозрачен.

И моят, ама не намерих в нета  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт