Изложба в Пловдив...

  • 777
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 336
Вчера бях на откриване на една изложба на картини на китайски художници, занимаващи се с древна китайска практика. Картините можете да видите в културен Център "Тракарт" подлез Археологически (до Понеделник пазара) Входът е безплатен.
Става въпрос за масово избиване на хора, ангажирани с тази практика в Китай и има подписка срещу това деяние. Аз не съм запозната с практиката, но фактът, че в днешно време могат да се извършват гаври с човека ме потресе и за това реших да споделя тук.
Ето ви сайтът на картините - http://falunart.advanced-newsbuilder.net/page.php?id=327.

# 1
  • Мнения: 589
По диагонал прочетох, но мисля, че си в грешка. Става въпрос за последователи на древната духовна практика falun art, които са били преследвани и измъчвани от комунистите.

Картините са отвратителни, наистина.

# 2
  • Мнения: 2 336
Ето ви и сайтът на практиката. http://bg.clearharmony.net/
Целта ми е не да я разпространявам, а просто да направя достояние на повече хора безчинствата на режима в Китай.
Не са били преследвани, а в момента са.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Мисля, че......ще повърна.  Sick Съжалявам. Ако има някой по-чувствителен да не гледа. Това сега ли се случва в Китай? Ужасно е.
Какво е Фалун Гонг?

# 4
  • Мнения: 2 336
И аз се почувствах така. Особено, че не подбират - деца, бременни.
Пък и си набавят донори на органи...

# 5
  • Мнения: 6 992
И аз това се зачудих, та разцъкан по линковете. Оставам с впечетление, че е нещо подобно на йога, тай чи, не е религиозно, нито политическо. Преследвали ги ,защото през 99 китайското правителство установило, че практикуващите са мужду 70 и 100 милиона, а членовете на комунистическата партия - 63 милиона...
А картините са потресаващи наистина Sad Не мога да се ориентирам къде е тоя пазар Embarassed, Сиси, ако може по друг начин да ми обясниш...

# 6
  • Мнения: 2 336
Доколкото знам практиката не е религиозна. Хората правят разни упражнения за усъвършенстване на духа и тялото.
Това е подлезът до католическата църква до главната.

# 7
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 127
Много съжелявам,че не мога да ида да ги видя..
Еовин, това е подлеза преди тунела посока Панаира...Има Райфайзен банк там ако се сещаш.

# 8
  • Мнения: 2 336
Точно там е.
Изложбата ще е в галерията до 29 февруари.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 074
Когато сектантите говорят е трудно да реагираш адекватно.
Китайското и българското правителство били виновни, хехе.
Когато "древната" практика, която уж практикували Фалунгун се окаже, че е на няма и 20тина години и човекът, който е измислил тази секта, се е самообявил за бог, призовава към самозапалване на площад Тиенанмън, събира от членовете си всичко до шушка, когато видя моя позната за месец да изчизни завинаги от къщи и да говори като абсолютно ненормална, без вече да осъзнава реалностите в живота няма и два месеца по-късно, когато се нахвърлят с гадните си брошурки върху 14 годишни деца на китайската кинопанорама и се опитват да ги зарибяват, тогава никакво правителство не е достатъчно силно за мен и съм способна на убийство.

Тези хора са по-опасни от сектата на Мун преди, изключително нахални, изключително подготвени и напълно безскрупулни.
Няма да влизам в НИКАКВИ спорове за това дали те са секта, ДА, секта са, която е забранена в повечето страни по света и само нашите идиоти горе си затварят очите, защото просто не ги интересува колко сектанти, наркомани или бездомни ще има по улиците. ТОВА Е ОПАСНА СЕКТА, казвам ви го с целия си авторитет на китаист, който се бори с тези хора вече 7 години.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 23:54 от Zanda Ksurik

# 10
  • Мнения: 2 032
Zanda, къде точно, освен в Китай, е забранено практикуването на фалун-гонг?

А иначе, около 2/3 от докладваните случаи на мъчения на арестувани в Китай са извършени над членове на фалун-гонг. И около 1/2 от "населението" на концентрационните лагери.

А пропо, ти китаист ли си или борец срещу неудобните на китайското правителство? В Ласа те чакат да се бориш в момента....

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 00:50 от Алиса

Общи условия

Активация на акаунт