Почистване на филтрите на абсорбатора

  • 4 145
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Естествено, пак съм си затрила упътването Confused Постоянно ги губя Rolling Eyes А филтрите ми са за почистване - лепнат и понамирисват на пържени филийки Mr. Green Филтрите са метални - едни такива като мрежести. Мисля да ги измия с някакъв мазноразтварящ препарат, например Циф. Или Меглио? Подходящо ли е? Вие как си почиствате филтрите?

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
В миялната може по принцип, ама не съм пробвала, щото още нямам миялна  Mr. Green
Иначе с гъбката, в мивката с Меглио и/или с Пур.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
В мивката с гореща вода ги понакисвам и после с Циф Peace

# 3
  • Мнения: 8 999
Сама не повярвах на ефекта, но първото ми миене на постоянен филтър беше с блестящ резултат. Сложих филтъра легнал на дъното на  ваната и обилно напръсках с обезмаслител Меглио, после го забравих и се сетих чак след около час. Със силна струя гореща вода от душа облях филтъра и той буквално се преобрази. Не очаквах такъв ефект /аз по принцип съм скептик/, но този обезмаслител  разтвори и най-запечените мръсотии и ги натика в канала.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Накисвам решетката в легена с обезмаслител. Като се сетя, след час-два отивам и я пускам в миялната. Светва Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 360
В миялната още не съм пробвала,но с накисване и обезмаслител блесват-без много търкане Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Благодаря ви, момичета Hug

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
И аз благодаря, че ме подсети хич не ги заглеждам, а рядко се сещам да ги мия.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
А аз да питам малко встрани от въпроса. Някой умник е извадил всички филтри на абсорбатора и след незнам колко годишна употреба е  Sick Мислите ли, че ако го разглобя, мога да се справя с Меглио или ще го скапя?

# 9
  • Мнения: 22 521
Естествено, пак съм си затрила упътването Confused Постоянно ги губя Rolling Eyes А филтрите ми са за почистване - лепнат и понамирисват на пържени филийки Mr. Green Филтрите са метални - едни такива като мрежести. Мисля да ги измия с някакъв мазноразтварящ препарат, например Циф. Или Меглио? Подходящо ли е? Вие как си почиствате филтрите?
В миялната.

# 10
  • Мнения: 605
От 5 години ги мия само в миялната. Почиства ги чудесно.
Друг начин не съм пробвала.

# 11
  • Мнения: 646
С препарат за почистване на фурни - пяна.

# 12
  • Мнения: 1 564
С Меглио или Медикс обезмаслител.Напрусквам,оставям ги за няколко минутки и изплаквам с гореща вода.

Общи условия

Активация на акаунт