Въпрос до живеещите в Германия?

  • 1 215
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
здравеите,

опитвам се да се информирам за цените на апартаментите в Германия търсих в "гугал",но информацията е много обширна   ooooh! ако знаете бихте ли ми казали конкретен саит за продаване на апартаменти в западна  Германия?

благодаря ви предварително   bouquet

# 1
# 2
# 3
  • Мнения: 74
 Благодаря ви за отговорите разгледах ги и имам още няколко въпроса .
аз и мъжа ми живеем в Канада имаме едно дете на 2г  и чакаме второ през юли много ни се иска като се роди бебчо  (живот и здраве) и му оправим документите тук да се приместим да живеем в Европа и по-точно Германия аз съм учила там,но това беше преди 4 год и така въпросите ми са:
 Имаме ли право като български или канадски граждани да си купуваме недвижимо имущество?
 До колкото знам ако имаш работодател ти изкарват разрешително за работа и можеш да работиш там,но можем ли да си вземем децата при нас и да ги запишим на градина или училище?
 Колко плащате за здравни осигоровки за едно семейство там?

Благодаря ви пак предварително за отговорите

# 4
  • Мнения: 7 605
Здравей Деси,

имате право да си купите жилиЩе, да. Стига да имате пари, няма zакон 4е само туzемци могат да станат собственици на имоти.
РаzреШително се иzкарва, но там е малко по сложно, работодателя трябва да докаzва, 4е не може да намери подходяЩ кадър на местна по4ва и 4е zа това вzима 4овек от 4ужбина. Но не е невъzможно, де.
Раzбира се, 4е можете да вzимате децата с вас.
Здравни осигуровки, тук има държавна и 4астна. Държавната е около 13% от брутната zаплата, но 50% се поемат от работодателя. Ако съпругата не работи, е осигурена беzплатно, децата и те.

Общи условия

Активация на акаунт