Стихотворение за 1 група

  • 6 700
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 437
Момичета, днес ни връчиха едно стихче, което трябва да учим вкъщи. Може би аз съм ограничена, но ми се вижда доста трудно за 3 годишно  Rolling Eyes ние с мъжа ми се запъваме няколко часа, а как ще го учи детето, не знам  Joy

Ето го, кажете какво мислите 

Kато мъничка камбанка
се люлее моят цвят,
и сред горската полянка
събужда дремещия свят.


Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
На мен,ако трябва да съм честна,ми се струва неразбираемо.В смисъл,че детето ще го научи наизуст,но няма да го разбере.Много странно стихче Rolling Eyes.

# 2
  • Мнения: 982
Не мисля,че е трудно.
На мен,ако трябва да съм честна,ми се струва неразбираемо.В смисъл,че детето ще го научи наизуст,но няма да го разбере.Много странно стихче Rolling Eyes.
Сигурно ще да е кокиче това. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 941
и на мен не ми се струва трудно, даже ми хареса,

# 4
  • Мнения: 5 468
Според мен, стихотворението не е хубаво и не е задача за първа група.
Това има ли го и в другите първи групи? В нашата градина не им дават още стихотворения да учат. Интересно ми е, как ще обясниш на 3 год. дете, че трябва да научи това стихотворение!?

# 5
  • Мнения: 982
Предполагам стихотворението ще е за тържество по случай първа пролет.
До тогава има доста време.Всяка вечер,ако се повтори по 2-3 пъти,мисля,че ще го научи.
Друг е въпросът,че ако детето няма интерес или желание,защо е нужно да го прави.Отказваш и толкова! Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Не я подценявай, Никол! Мислим ги още за бебета, а преди две седмици разбрах, че Ники знае 3 страници текст - приказката за праценцето Шишко - наизуст Shocked Нито е в стихотворна форма, нито съм го карала да го помни. Просто приказката е любима и много четена и една вечер човекът просто хвана книжката и я "прочете" сам самичък ooooh! Нужно ли е да казвам как се облещих #Shocked
Просто й го чети по-честичко, ще видиш, че ще го запомни за нула време!

# 7
  • Мнения: 2 722
Белинда е права - главичките им са необременени с тонове информация и с няколко повторения ще го запомни. Не се притеснявай.

# 8
  • Мнения: 46 437
... Друг е въпросът,че ако детето няма интерес или желание,защо е нужно да го прави.Отказваш и толкова! Peace

Именно. Толкова ли няма хубави стихотворения за 3 годишни, какво значение има, че ще изреди няколко думи, по-добре е да е нещо разбираемо, което да привлече интереса, не просто наизустяване. Как да й обясня какво е "дремещия свят.

pe6ka, София казва, че е теменужка, не че е виждала и знае какво е  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 214
Никога не са ни давали за домашно стихотворение  за учене.Всичко си учат там.Госпожите много се стараят.Възрастната ми е разказвала как ги привиква едно по едно да си кажат репликите.Трудното е да дойдат едно две , които естествено получават награди и после всички се втурват да си казват стихчетата Grinning
Сега..може да е трудно и да не ви харесва , но наистина нямате избор.Купи от картинките ваденки и давай награди примерно като го повторите по два три пъти вечер.Много ще и хареса и неусетно ще го научи.Може да си направите тетрадка с награди или да лепите от вътрешната страна на шкафчето за играчки , или пък направо на ръчичката.Много лесно се махат после.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Ще го научи. 4 редчета са.

На Иво какив стихотворения му бяха дали да учи преди Коледа .....  ooooh! Пърни с архаизми. Обяснявах му ги дума по дума-какво означават. Но ги запомни детето и -може би  Rolling Eyes -ги разбра.
За едно стихче пък-как снегът облякъл храстите като с дантела-го водих в магазин за платове-да му покажа какво е дантела, защото в къщи нямаме такова нещо, пък как се обяснява тази дума?  Laughing

# 11
  • Мнения: 3 506
На мен ми харесва стихотворението и не мисля, че ще е проблем за 3.5 год. дете да го научи и разбере.

Като цяло обаче тази работа с наизустяването ме дразни много. В нашата детска градина учат по едно стихче всяка седмица. Ако имах избор, не бих карала детето умишлено да наизустява стихчета, ей така просто за идеята. Особено ако не ги харесва.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 865
Бих обяснила на детето всяка дума от стихотворението. Можем да нарисуваме картина и по нея да учим - за камбанката, за полянката, за това защо казваме, че през зимата земята дреме / спи.
Не откривам нищо лошо или неподходящо за 3-годишни точно в това стихотворение.

На три и половина Габриела пееше Вазовата "Молитва" - научена в детската градина и дообяснена у дома. Не, не е гениална. Обикновено дете е.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Никол, напълно нормално си е за 1 група. Александра на тази възраст знаеше стихчета с по 2 такива куплета. Освен това според мен този куплет не е цяло стихотворение. На мен ми звучи като подготовка за тържество, където едно стихче се казва по куплети от различни деца.
Не подценявай София! Децата помнят много. Може да не разбере всяка дума, но ще запомни куплета. Александра почти всеки ден вече идва с ново стихче. Знае приказката за Косе Босе цялата от-до, а тя не е никак къса.

# 14
  • Мнения: 46 437
... Не подценявай София! Децата помнят много. Може да не разбере всяка дума, но ще запомни куплета ...

Точно това не ми харесва. Наизустяване, без разбиране, аз едно време можех да науча огромна книга наизуст перфектно и имах само 6-ци, но заради този начин на учене, сега нищо не помня от моето образование ...

Ето това например е подходящо за 1 група:

На ръкавите – кокиче,
на гърленцето – игличе,
теменужки за герданче,
минзухарче за коланче.


Колежката ми е бивша начална учителка, според нея това е идеално за 1 клас, явно не само аз съм назад с материала  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт