Самолетни билети през www.lessno.com?

  • 5 397
  • 6
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Здравейте момичета,
Интересуваме дали някоя от вас е купувала самолетни билети през този сайт. Линка ми го дадоха приятели и вчера си намерих много изгоден вариант до Вашингтон, като агенцията с която работим ми даде цена с 200Е по висока за същия полет. Чудя се дали няма някаква измама и на какво се дължи тази голяма разлика.

# 1
ZDRAVEJTE 
 I az skoro namerih tozi site i se 4udq dali e nadejden. Vie re6ihte li se da mu se doverie ? Imate li nqkakvi otzivi ?

# 2
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Здравейте,
Честно казано аз се въздържах, защото не намерих никъде отзиви за него. Купих си билет през travelocity.com  и цената беше много добра.

# 3
  • Мнения: 523
Мъжът ми е купувал от там билети и не имало проблеми.

# 4
  • Мнения: 847
Наскоро имаше публикация във вестника за този сайт - как бил направен от един българин в Америка ,мисля ...май беше в Труд...

# 5
Здравейте искам да направя някои разяснения за да сте горе доло на ясно точно как стоят нещата с lessno.com
Дали те ви дават най ниска цена?
1.Те твърдят че продават discounted fares ok но кой не ги продава Expedia,Orbitz,Travalocity................?
Използвайки термини от рода на discounted fares може би ви  прави впечатление но това не е нищо по различно от това което и другите продават
Мислите ли че  могат да бъдат от ранга на Expedia примерно компания която е била на Microsoft и сега Google искат да я купуват като се твърди че цената и е 7 млрд?
Някой беше написал че е създадена от българин! Кое  самата фирма  или  резервациона система?
Всички онлайн агенции работят с резервациони системи на Sabre,Amadeus,Wordspan  Patheo и др.
Това което lessno афишират e bullshit и заблуда към хората които не знаят те просто са взели 3 милиона долара от този фонд с уж кадърни управници:Simple Smile)) а те са, но явно парите са дадени с други цели.
Та същото може да ви предложи и malincho.com
Тези discounted fares са заложени в системата за която те плащат месечно и такива имат сигурно 100 и повече онлайн агенции.
Така че те нищо не са измислили освен едно име и съдебна регистрация на фирма която всеки може да си направи а другото е софтуер разработен от друг както по горе ви написах и просто хвърлят прах в очите на хората 
А затова че сте чели за тях тук и там ами и на вас да дадат 3 млн долара и да похарчите 5хил? няма ли да ви останат пари да платите тук и там за някоя статия

Като купувате билети погледнете Travalocity,Orbitz,Expedia..... цените там винаги са по добри
Вижте това от къде купувате зависи от вас нали интереса клати феса, това което написах е просто да знаете а не да ви пръскат с евтини парфюми и ако съм засегнал някой sorry


# 6
  • Мнения: 1
Здравейте на всички,

казвам се Недялко и работя за Lessno.com. В тази връзка бих искал да отговоря на пуснатите по-горе въпроси и коментари.

Цитат
Линка ми го дадоха приятели и вчера си намерих много изгоден вариант до Вашингтон, като агенцията с която работим ми даде цена с 200Е по висока за същия полет. Чудя се дали няма някаква измама и на какво се дължи тази голяма разлика.
Lessno като сайт съществува от есента на 2005-та година и това може бързо да се провери с Wayback Machine на archive.org. Работим със Смарт Травъл, една от най-големите и най-стари (на повече от 10 години) българки туристически агенции в Щатите.

Цитат
Наскоро имаше публикация във вестника за този сайт - как бил направен от един българин в Америка ,мисля ...май беше в Труд...
Публикации за нас е имало във в-к Труд, в-к 24 Часа, в-к Дневник, в-к Капитал и сайта на investor.bg, а вероятно и на други места. От чуждестранните издания са ни споменавали във BusinessWeek, Forbes, Chicago Tribune и други, за повече информация погледнете About Us страница ни: http://www.lessno.com/About.aspx 
В средата на миналия месец и NY Times писа за нас, но достъпа до сайта е платен.

Да, основателите (двама са, а не един) са българи. Основният ни офис е в София.

Цитат
1.Те твърдят че продават discounted fares ok но кой не ги продава Expedia,Orbitz,Travalocity................?
Използвайки термини от рода на discounted fares може би ви прави впечатление но това не е нищо по различно от това което и другите продават
Първо малко информация за различните типове билети понеже повечето хора не са запознати. Така наречените discounted fares, за които се споменава съществуват и под други имена като по-популярното consolidator fares, а също и wholesale tickets, както и private fares.

Става дума за специални тарифи, които авиокомпаниите дават на определени туристически агенции наречени консолидатори, които продават значителен брой билети до определени (обикновено етнически) дестинации. Понеже тези туристически агенции продават голям брой билети са успели да договорят специални цени с авиокомпаниите, които от своя страна също имат интерес от такива договори защото така си пълнят самолетите.

Основните разлики между консолидаторските тарифи и другите, т.нар. public fares (публикувани тарифи на български) са че:
1) консолидаторските тарифи почти винаги са по-евтини от публикуваните тарифи, от там и издадените билети струват по-малко
2) промени при издаден билет от консолидаторска тарифа почти винаги струват повече пари (промяна на дата, канселиране на полет и т.н.) отколкото същата операция при публикуваните тарифи
3) преминаването в по-висока класа (примерно от economy в business) е невъзможно или струва повече отколкото същата операция при публикуваните тарифи
4) консолидаторските тарифи може изобщо да не съществуват в електронен вариант, а авиокомпанията да ги изпраща по факс до консолидаторите с които работи (да, живеем в 21 век Rolling Eyes), докато публикуваните тарифи задължително съществуват в електронен формат

Може още доста да се пише по темата, но дискусията ще стане прекалено техническа, което не мисля че е целта. Който се интересува повече да ми пише на лична или да прочете тук:
http://practicalnomad.org/faq/#Section_6

Сега към коментара за Expedia, Orbitz & Travelocity. Не, тези сайтове предлагат само публикувани тарифи и не предлагат консолидаторски такива поради две основни причини:
1) скъпата цена за промяна на вече направена резервация създава проблеми при работата с клиенти, а, повярвай ми, те работят с МНОООГО клиенти Simple Smile
2) споменатите три сайта са трите най-големи сайта за продажба на самолетни билети и за авиокомпаниите няма да бъде изгодно голяма част от местата в самолета да са продадени на ниска цена. Тоест, казано по друг начин авиокомпаниите искат обикновения, масов потребител да си купува билети на нормални цени, а тези клиенти, които са много чувствителни откъм цена и ще обиколят целият интернет, и ще звънят по телефона, и ще питат приятели за съвет докато не намерят евтина цена, те нека си пътуват с евтини билети, но без да могат да променят неща по резервацията си (или поне да си плащат добре за това).

Цитат
Някой беше написал че е създадена от българин! Кое  самата фирма  или  резервациона система?
Всички онлайн агенции работят с резервациони системи на Sabre,Amadeus,Wordspan  Patheo и др.
Уебсайта Лессно е създадена от българи, имаме и собсвена резервационна система свързана с Worldspan, по същия начин по който и Expedia използва Worldspan между другото. Simple Smile Също така е голяма грешка да се слага Patheo редом до Sabre, Amadeus & Worldspan. Разликата и като функционалност, и като продуктова гама между Patheo и GDS-ите е меко казано огромна. Simple Smile

Цитат
Това което lessno афишират e bullshit и заблуда към хората които не знаят те просто са взели 3 милиона долара от този фонд с уж кадърни управници:Smile)) а те са, но явно парите са дадени с други цели.
Виж, за това нямаш представа колко си прав. Simple Smile Трите милиона долара, с които NEVEQ финансираха Lessno далеч не са просто за направата на един уебсайт за продажба на самолетни билети. Но това предстои, така че както навремето казваше Бъгс Бъни 'stay tuned' Simple Smile

Цитат
Така че те нищо не са измислили освен едно име и съдебна регистрация на фирма която всеки може да си направи а другото е софтуер разработен от друг както по горе ви написах и просто хвърлят прах в очите на хората
А затова че сте чели за тях тук и там ами и на вас да дадат 3 млн долара и да похарчите 5хил? няма ли да ви останат пари да платите тук и там за някоя статия
Просто за твоя информация за Лессно в момента работят близо 70 човека и няма един, който да си клати краката. Работим с клиенти 24 часа в денонощието, 365 дни в годината, което малко сайтове предлагат. Така че, това не е бизнес за 5 хиляди лева. Sunglasses

Цитат
Вижте това от къде купувате зависи от вас нали интереса клати феса, това което написах е просто да знаете а не да ви пръскат с евтини парфюми и ако съм засегнал някой sorry
О, определено! Нека хората сами да решават откъде и как да си купят билети. Това което се опитах да направя с този постинг е да покажа че не става дума за 'евтина реклама'. Всеки, който иска е добре дошъл да се коментира написаното по-горе - истината се ражда в аргументирания спор.

Общи условия

Активация на акаунт