бебе и диета

  • 1 886
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Привет на всички мами! Имам нужда от подкрепа.
Става въпрос за следното. Кумата ми има бебе на 2 месеца и което е на диета. Ето какво имам в предвид. Хранят го 4 пъти на ден, през 4 часа със по 120мл. АМ. 
А детето плаче за глад та се къса, тя му дава вода, а той повръща.
Бебето се роди 3,700 и за два месеца наддаде 1,200 и 1,100 и в момента е 6кг и 60 см.
Според тяхното педи, детето е дебело и трябвало да намалят броя на яденета.
Когато моето момче беше на 2месеца ядеше по 7-8 пъти на ден. Аз тогава го кърмих, но мисля че това няма голямо значение.
Но нека се върна към въпроса.  Опитах се да я убедя, че това което правят е нередно, че тормозят детето, но те сляпо вярват на педи то си.
Не знам какви са тези лекари, бясна съм на този лекар, ама на тях още повече. Родители, които си тормозят детето се за бой, нали.
Обещах и че ще пусна тема във форума за да види колко майки ще ме подкрепят и дано да повярва, че това което прави е нередно. Че по този начин тормози детето.

# 1
  • Мнения: 491
Мен лично това с диетата малко ме обърка,ако трябва да бъда честна не съм чувала за бебе на 2 месеца на диета #CrazyИ моето дете наддаваше с по 1кг,но никога не съм слушала педиатърката като ми казваше,че било дебело.За мен не е правилно да се лишава такова малко бебенце от храна.Аз не бих оставила бебето си да плаче от глад,но  това е мое лично мнение
Даже ако трябва да съм по точна леко откачено ми се вижда да държиш бебе гладно. newsm78

# 2
  • Мнения: 357
олелее , как ще правят диета на толкова малко бебе!!! ние се родихме 3 100 и наддадохме първо 1 500 , после 1 300 и въпреки това не са ни и споменавали за диети! не и на този етап от развитието на бебето - колкото и да расте в момента, храната си му е нужна и щом реве - дава му се! и сега сме многопо-големи за възрастта си, но не и дебели  - ако и на височина дърпа не виждам какъв е проблема  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 5 940
Това е ужасно.  Постарай се да им повлияеш да хранят бебето по колкото милилитра иска и колкото пъти пожелае. Светът полудява Rolling Eyes Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 131
Ако това е начинът да я убедиш, че не е правя, аз също се присъединявам Peace. Абсурдно е това положение за бебенце на два месеца и изобщо..... бебе на диета?!?! Иначе като количество - 120 мл си е добре за 2 месеца, но в никакъв случай на четири часа. Още повече, че детенце си иска и е гладно. Е, може да си е по-пухкавко, но какво от това. 1.200 и 1.100 за първите два месеца не е чак толкова много като наддаване. Четирикратно хранене за двумесечно бебе!!!!!! А какъв е този лекар дето го препоръчва, абсурд!!!!

# 5
  • Мнения: 1 032
Ох, само след няколко месеца като почне бебето да се движи и да наддава по 50 грама на месец ще го питам това педи какви диети ще препоръчва. Според мен си е издевателство над детето да е на диета.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Каква диета правят на толкова малко бебе? Тази педиатърка ме учудва чудя се  и на акъла на майката. newsm78

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
Писах,писах,ама да не го изтрият модовете си го изтрих сама Crazy
Та по темата кажи на тази майка,че децата до 3 годишна възраст не могат да бъдат определяни като слаби и дебели Peace
По този съвет,който е дала педиатърката си личи,колко и е професионализма,но има едно нещо наречено интернет и там има информация бол-това го пиша за майката,а дано седне и попрочете Peace

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Ще въздъхна просто....
Моят син се роди 3 600кг...първият месец качи 1 040кг..вторият месец качи 1 110кг. и после намали с качването..не качваше повече от 400 гр. на месец. Никога не е бил на диета..ядеше толкова, колкото му се ядеше..7-8 пъти на ден. До скоро беше на 5-6 яденета на ден /на година и четири е/ В момента тежи 11 300кг. и е висок 82см.
Аз съм против диетите за децата...та те ядат само кърма/АМ..това им е необходимо. Виж вече по-гобемите деца ако се търпчат шоколади, знъчовци, тесто съм против....Но кърмаче да е на диета....ми звучи безумно.
Нека си храни детето колкото то иска...а не колкото иска педи или майка му.
Миналата година ходих на среща с едни мами...моят син беше на 7м тогава...едно от децата там беше на три месеца и ядеше по 200мл. АМ на ядене а моят син това количество го яде сега.
Нека пие мляко колкото му се иска.
Дано приятелката ти осъзнае, че нуждите на детето са по-важни от съветите на педи  Crazy

# 9
  • Мнения: 554
 Shocked Как изобщо сърце и дава на тази майка да си държи детето гладно, че аз ще се побъркам. Тя не си харесва детето ли какво, дебело ли и се вижда  newsm78
Да си смени педито и да спре да измъчва детето, на 2 месеца на диета, боже....  #Crazy

# 10
Като здравен работник и майка на 5 месечно момченце ще кажа ,че е нормално бързото качване на килограми особено при изкуствено хранените деца и бебе на два месеца не трябва да се храни четири пъти.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Като здравен работник и майка на 5 месечно момченце ще кажа ,че е нормално бързото качване на килограми особено при изкуствено хранените деца и бебе на два месеца не трябва да се храни четири пъти.
Това въобще не е вярно.

# 12
  • Мнения: 887
 doh Леле, направо нямам думи. Казаното ми звучи абсурдно. До 3 месец бебетата е нормално да качват около 1кг. на месец. А като се сетя аз как се тормозех, че синът ми качваше по 600 гр. и лекарката постоянно наблягаше на това, че "бутчетата му трябва да са пълни"... Tired

# 13
  • Мнения: 1 006
 Rolling EyesАз бих сменила педиатърката или не бих я послушала.Моето дете първият месец качи 1200гр.,вторият 1000гр.Напълно нормално дете си е,да не кажа даже,че е слабичък.

# 14
  • Мнения: 3 376
Добре де твоята приятелка интернет не ползва ли,литература някаква не е ли чела?
Направо съм   newsm78 от тесногръдието на някои хора.

Горкото дете,не осъзнава ли какво му причинява...Представям си като започне да следва всички "компетентни" съвети на педиатърката стриктно...

Общи условия

Активация на акаунт