към мамите на момченца

  • 2 489
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 357
Значи последните седмица- две забелязах при нашия малчо едно по-интензивно окосмяване на тестисите . Сега, от една старана последните седмици проведохме един курс с повече Вигантол и Калции поради първа степен рахит - всъщност между 0 и 1ва и сега вече всичко е ок от тазе гледна точко. Друго което направихме е захранването, което върви пак от седмица и нещо, две... та дали от това е окосмяването или на хормонална основа? имали ли сте подобен случай ... педиатърката го видя, каза че може да е на хормонална основа и че на този етап нищо не се прави по въпроса - не било нещо страшно, но нали знаете - майка съм, страх си ме е ... та кажете вие какво мислите  Simple Smile благодаря предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 357
аа искам и да добавя, ако това има значение , че нашия в момента е 8 кила и 200 гр. и 68 сантиметра - тоест в рамките, но голям като за по-голямо на възраст дете   Peace

# 2
  • Мнения: 1 217
Моя Калоян е беличък и русичък и не съм забелязала да има окосмяване на тестисите.
Има косъмчета ама по крачетата и са белички.
От захранване не могат да се появат косми.
Според мен е нещо хормонално. Thinking
Предполагам окосмяването не е като на голям мъж?

# 3
  • Мнения: 357
хаха ми не е все още като на голям мъж, но са достичка и по-дълги ... и нашия е бяло и русо дете а сред тези има черни  ooooh! ако е хормонално, нали е поправимо - казват че имало още да се нагажда хормоналния баланс, ама знам ли  newsm78

# 4
  • Мнения: 232
За първи път чувам за окосмяване при бебе. Малко се постреснах. Моят герой е 9кг.Давам му да опитва от всичко,което ядем. Не ми се вярва да е от захранването. По-скоро е на хормонална основа.

# 5
  • Мнения: 1 217
хаха ми не е все още като на голям мъж, но са достичка и по-дълги ... и нашия е бяло и русо дете а сред тези има черни  ooooh! ако е хормонално, нали е поправимо - казват че имало още да се нагажда хормоналния баланс, ама знам ли  newsm78
Радвай се ,че е момче,че иначе като чета тук мамите с малки дами какви проблеми имат с тия косми Hug Peace
И аз мисля,че още ви се нагажда баланса,а и детето ти е малко още.

# 6
  • Earth
  • Мнения: 1 952
За първи път чувам за окосмяване при бебе. Малко се постреснах.

И аз  Sick Sick #Crazy

# 7
  • Мнения: 357
хаха ми не е все още като на голям мъж, но са достичка и по-дълги ... и нашия е бяло и русо дете а сред тези има черни  ooooh! ако е хормонално, нали е поправимо - казват че имало още да се нагажда хормоналния баланс, ама знам ли  newsm78
Радвай се ,че е момче,че иначе като чета тук мамите с малки дами какви проблеми имат с тия косми Hug Peace
И аз мисля,че още ви се нагажда баланса,а и детето ти е малко още.

ми той от как е роден е косъмчета навсякъде, по краката, гърдичките - едни леки, както ти ги описваш, върху тестисите винаги е имало повечко , но сега така прораснаха изведнъж ... но да, добре че е момче  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 770
А консултира ли се с педиатъра?  Thinking

# 9
  • София
  • Мнения: 429
Според мен е на хормонална основа,бебчето ти още е малко,ако е от хормони след време ще си паднат.Моя след като се роди му бях открила нещо като топченца в гърдите,педито ми обясни,че е нормално и е на хормонална основа,просто организма му се чистел от моите хормони.Пожелавам ти скоро проблема да се изясни и да ти олекне.

# 10
  • Мнения: 357
А консултира ли се с педиатъра?  Thinking

да, написала съм в поста си  Peace пак казвам - каза че на този етап нищо не се прави по въпроса  Peace

imar да, и аз нещо съм чувала за това чистене от майчини хормони, но не си спомнях какво - благодаря за успокоителните думи  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 171
Не сме имали подобен проблем. Не мисля, че може да се дължи нито на захранването, нито на калция и вигантола. Алекс се роди с много тъмен мъх по раменете и гърба, имаше такъв и по челото, но опада всичкия някъде към 4-5 месец. По тестисите не е имал. Моят съвет е да се консултираш с още един педиатър, за предпочитане от някой добър медицински център, където има всякакви специалисти, защото може да те насочи и към друг специалист, за да може да се разбере на какво се дължи Peace.

# 12
  • Мнения: 9 973
аз не съм оглеждала за косми,но довечера ще огледам както трябва

# 13
  • Мнения: 357
аз не съм оглеждала за косми,но довечера ще огледам както трябва

аа не му се вглеждай - то се вижда ако има нещо от километри  Simple Smile

а иначе засега никъде няма да го водя, защото покрай разни проблеми с мускулчета, с рахит и какво ли още не, толкова много го влачих по доктори, че детето каталяса - не искам да го психирам, а и ме е страх от вируси точно в момента - иначе педиатъра спомена че може да ни погледнат хипофизната жлеза, но и да се окажели хормони - нищо не се прави - та не искам да си мъча малкия с разкарвания - ще следим и като отминат гриповете и още има проблем сигурно ще идем ... въпреки че и аз съм уморена от доктори, а сме едва на 4 м.  Sad

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Синът ми е на 3г.4м., никога не е имал такова окосмяване.

 Ако бях на твое място бих попитала още някой лекар и ако е необходимо да се направи хормонално изследване.

Общи условия

Активация на акаунт