пчелни продукти

  • 3 316
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Искам да давам на детето ми март и април(като и свърши алоето)прашец или клеева тинктура.Тя е на 2г и 8 месеца.Кажете по колко се дава на тази възраст кое е по подходящо за укрепване на имунитета(че тази зима сме постоянно болни-хрема,кашлица,аман)Вие какви пчелни продукти давате имат ли ефект или не по каква схема се пият ,колко времае после почива ли се.Пчелно млецчице не искам да давам ,че ние и без това сме апетитни и в горната граница и на височина и килограми,та ме е страх да не "набъбне"много.Ще съм благодарна ако някой сподели опита си с пчелните продукти

# 1
  • Мнения: 2 082
лично аз правя половин буркан мед,смлени 1-2 лимона с корите,1чаша смлени орехи и една,две лъж.пчелен прашец.обърквам го хубаво и давам сутрин на гладно по една лъжица.може да се дава и три пъти на ден

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Пчелното млечице се дава сутрин на гладно, по много малко. Но за съжаление не е за предпочитане при деца които са в горната граница с килограмите. И аз го купих, но го спрях защото личната ми каза , че ще я напомпя повече.

# 3
  • Мнения: 19
Здравейте! Много се надявам някой да ми помогне. Интересува ме как да направя прополисов разтвор. Синът ми е на 5 години и постоянно боредува. Махнахме третата сливица преди 1 година, но няма никакъв резултат. Постоянно прави възпаления на гърлото и в повечето случай ангини. Явно имунната му система е много слаба и всичики ми казват да стискам зъби докато започне училище. Тога уж не се разболявали толкова често. Ама той всеки месец пие антибиотик. Помогнете ми за този прополисов разтвор и как точно мога да го давам на 5годишно дете. Предварително благодаря на всеки който ми отговори.  bowuu   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 082
прополисов р-р се прави от деветдесет градусов спирт или силна ракия.в него се настъргва прополис и се разклаща периодично за да се разтвори.но според мен е по-добре да си купиш готов р-р-пчеларите,които продават мед почти винаги продават и прополис.можеш да вземеш и пчелен прашец и пчелно млечице

# 5
  • Варна
  • Мнения: 311
От аптеката купуваш клеева тинктура (това е прополисовия разтвор). Дава се по 1-2 капки за всяка навършена година на детето. Примерно за 5 годишното ти дете даваш между 5-10 капки. Ако е за профилактика, даваш по веднъж на ден. При заболяване  даваш по три пъти на ден. Капките се слагат в чашка с малко вода, сок или мляко. Преди да се пие се разбърква, защото по повърхността на течността се образува един бял слой. И ако се отпие направо може да залюти на устата на детето.
 само да допълня цената в аптеката на клеевта тинктура е около 2.5-3 лева за 0.050 мл

# 6
  • София
  • Мнения: 277
а имате ли идея от къде да си купя пчелен прашец? не познавам пчелари, а и не мога да мърдам много, много от около центъра на софия - на работа съм... дали мога да потърся някъде на женския пазар, защото други идеи май нямам... и колко трябва да е голямо детето, за да му давам пчелен прашец - ние сме на годинка и осем...

# 7
  • Мнения: 455
а имате ли идея от къде да си купя пчелен прашец? не познавам пчелари, а и не мога да мърдам много, много от около центъра на софия - на работа съм... дали мога да потърся някъде на женския пазар, защото други идеи май нямам... и колко трябва да е голямо детето, за да му давам пчелен прашец - ние сме на годинка и осем...
Пчелен прашец и пчелно млечице смесени с мед има в магазин Лечител ( в Халите). Относно възрастта - не мога да коментирам...

Общи условия

Активация на акаунт