Криете ли се от децата си като се събличате

  • 5 554
  • 129
  •   1
Отговори
Какво отношение имате към голото си тяло в присъствието на детето си - криете ли се, когато се събличате или намирате за естествено да се (пре)обличате пред него?
Мислите ли, че щом детето ви е виждало гол(а), това може да му се отрази на психиката?
Аз като се замисля - не сме се разхождали нарочно с мъжа ми голи пред детето, но все пак, вероятно ни е виждало.
Повод за тези размисли ми даде това интервю с психолог http://e-vestnik.bg/3171
Е, на какво мнение сте?  newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Все още не. Смятам към 4-5 да започна, на 6 полово се осъзнават и вече ми се струва неприлично. Не одобрявам прекалената освободеност, трябва да има някакъв свян и приличе. Това е моето мнение  Simple Smile

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Не се разхождаме голи пред децата си,но и не се свираме в миша дупка за да се преоблечем.Трябва да има някаква граница,но не и да им внушавам,че голото тяло е срамнои мръсно нещо. Peace

# 3
  • Мнения: 5 103
Не се крия и не мисля скоро да го правя.

# 4
  • Мнения: 27 524
Не се крия и не мисля скоро да го правя.

О, да, ама ти си с момиче, има разлика между два пола и разнополовите  Crazy

# 5
  • Мнения: 98
Дъщеря ни е още малка и не се притесняваме да се преобличаме пред нея  Simple Smile , но не се разхождаме голи.

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 15:01 от Яшо

# 6
  • Мнения: 6 461
Гола не се разкарвам пред децата Sunglasses
Преобличам се в спалнята ,но не затварям вратата с което да им създавам "домашна работа -какво прави мама тайно там?" Laughing
Минават край мен и заминават и току ме щипват по голите кълки Crazy

# 7
  • Мнения: 8 999
Ние не се крием, ако се случи децата да ни видят голи. За мен голото човешко тяло не е неестествено. И мога да поспоря с психолога от статията - първоначално дрехите са били по-скоро естествен заместител на изчезналата козина, те са предпазвали крехката човешка кожа от наранявания, от горещина и от студ, а не са служели за прикриване на "срамотиите". Не изпитвам неудобство от тялото си, но това не значи, че съм войнстващ нудист. Приемам голотата за нещо нормално, а не антисоциално и противообществено явление. Нямам намерение да разпалвам любопитството на децата си и да открия някой ден, че надничат през нарочно пробита дупчица в огражденията на Адамовия или Евиния плаж.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 241
До преди няколко месеца изобщо не се криех. Но напоследък на дребния му е много интересно като ни види голи - върти се, оглежда, хили се нещо....  чак ми става неудобно. Затова гледам по-бързичко да се преобличам, докато не съм предизвикала небивалия му интерес.  Wink

# 9
  • Мнения: 1 479
Не,още са малки и не им прави впечатление!Но за напред се замислям.... newsm78

# 10
  • Мнения: 999
Мъжът ми се крие, но аз не даже със голямата си се къпем заедно.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Не се крия от нея, обличам се и се събличам, сякаш съм сама в стаята. Баща й обаче се притеснява от голотата си пред нея.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Разхождаме си се голи, да .... на този психолог не се доверявам автоматично ...аз имам интуиция, наблюдавам и усещам детето си ..... ако забележа нещо обезпокоително, бих си взела бележка ...според мен става въпрос за прекаленото акцентиране върху секса и голото тяло ... не го правя, но не се и крия

# 13
  • Мнения: 891
Не се разхождаме голи пред децата си,но и не се свираме в миша дупка за да се преоблечем.Трябва да има някаква граница,но не и да им внушавам,че голото тяло е срамнои мръсно нещо. Peace

 Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 39 744
Не се крия като се преобличам. Разбира се у нас не препускаме по голи дупета. Дияна проявява някакъв свян и само казва "ох, не ме гледай" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт