Въпросче за курабии?

  • 1 489
  • 9
  •   1
Отговори
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Мили мами, помощ! Щерката са и се прияли курабии. Четох различни рецепти и виждам, че повечето са с мас, за да не ставали прекалено твърди. Е, да, обаче аз мас нямам. Питанката ми е с какво може да се замени маста в една такава рецепта? Пробвах преди време да направя, обаче много твърди станаха, никак не ми харесаха. Имате ли някоя изпитана рецепта за курабийки, които не стават като камък?

# 1
  • Мнения: 22 867
Виж темата за захаринките, а също така и майонезените сладки на Ксения. Тях ги харесаха и деца и възрастни около мен, аз също, и, колкото пъти се сетя за тях, все ми се прияждат.

# 2
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Мерси. Ще пробвам някоя от рецептите и после ще пиша дали са станали хубави.

# 3
  • Мнения: 1 564
Аз ги правя по тази рецепта.Винаги стават супер.Вместо мас аз ползвам масло.     http://www.receptite.com/recepta.php?r=855

# 4
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Е, направих курабиите, не може да се каже, че са идеални, но щерката е доволна и и харесват, това е важното. Другия път-по-хубави.  bouquet

# 5
  • Мнения: 22 867
Е, направих курабиите, не може да се каже, че са идеални, но щерката е доволна и и харесват, това е важното. Другия път-по-хубави.  bouquet

Това е най-важното - на детето да му харесват!  bouquet А по коя рецепта направи?

# 6
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Захаринките. По рецептата на sneji. Не бяха лоши като за пръв опит  bouquet

# 7
  • Мнения: 22 867
Захаринките. По рецептата на sneji. Не бяха лоши като за пръв опит  bouquet

Пробвай и майонезените сладки на Ксения, ще ви харесат! И те са нещо като курабийки, но не твърди, а пръхкави.

# 8
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Може да ги пробвам. Само че може ли да се наръсят с нещо друго, а не с мак отгоре, защото ме съмнява, че ако ги наръся с мак, щерката няма и да ги опита? Много е особена във вкусовите си предпочитания. Особено пък ако е нещо непознато за нея.

# 9
  • Мнения: 22 867
Можеш - със сусам, смлени орехи, само със захар.

Общи условия

Активация на акаунт