Земята от високо

  • 922
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 985
Имам нужда от вашата помощ. Трябва ми името на автора на снимките на Земята, направени от високо. Същите онези фотоси, които бяха наредени пред НДК в София. Как се казваше този човек? Гениален фотограф. Дали някъде из нета не могат да се намерят тези произведения? Ще преподавам уроци за Южна Америка, Африка, Европа и ми се ще да покажа на хлапетата колко е красива нашата Земя.

# 1
  • Мнения: 2
Името на фотографа е Ян Артюс-Бертран.
Малко повече инфо за него и негови снимки тук:
официална страница и информация на български
 Wink

# 2
  • Мнения: 985
Името на фотографа е Ян Артюс-Бертран.
Малко повече инфо за него и негови снимки тук:
официална страница и информация на български
 Wink

Благодаря ти, marmary !   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 310
ей момичета изложбата беше страхотна, благодаря че ми ги припомнихте тези снимки  bouquet

# 4
  • Мнения: 274
Мтел са направили страхотен календар с неговите снимки. Подариха ми го и сега си ги гледам, голям кеф. Wink

# 5
  • Мнения: 985
Снимките наистина са невероятни и мисля, че в по-голям формат, имат по-силно въздействие. Непременно ще ги използвам в уроците си. Не успях да ги видя пред НДК. Имало е към всяка снимка текст.
rali_smiles , този календар дали може да бъде закупен от офисите на Мтел? Много бих искала да го имам.

# 6
  • Мнения: 274
LidiS,
нямам идея. На мен ми го подари техен представител, защото сме голяма бизнес група и плащаме маса пари всеки месец за сметки. Към календара има и страхотен тефтер със същите снимки, в малък формат. Красота.....

# 7
  • Мнения: 963
LidiS, предполагам, че си се разровила и си го открила, но все пак... Официалният сайт на фотографа е http://www.yannarthusbertrand.com , от тук пък отиваш на The Earth from above, където ги има и текстовете към снимките, и самите снимки, разбира се.

Наистина е въздействащо да ги видиш "на живо" на изложбата, вместо от екрана (което се компенсираше от постоянните тълпи зад НДК  Laughing  ). Другото, което си изпуснала е улеснението с преведените на български разяснителни текстове. Иначе на сайта има повече снимки  Wink  - някои от моите любими не бяха включени в изложбата...

# 8
  • Мнения: 985
Джинджи , благодаря за препратките. Открих много от фотосите на  мосю Бертран в една книга на Рийдърс Дайджест. От там ще взема и текстове. И от сайта на самия фотограф. Ще попревеждам малко. Ох, какви красоти само...

Общи условия

Активация на акаунт