Как да си набавим гама-линоленовата мазнина

  • 21 766
  • 148
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Детенце има суха кожа състандартните симптоми
•   Суха, лющеша се кожа по ръцете, над рамената и отзад на бедрата
•   Обривите са червени с неправилна форма, приличат на лишеи и избледняват отвътре навън
•   Раздразват се от водата
•   Няма сърбеж
•   имам съмнения, че става въпрос за „себореен дерматит”
и след доста четене някъде прочетох, че една от мамите споменава, че това може да се дължи и на недостиг на гама-линоленовата мазнина. Та въпросът ми е откъде  да си я набавим?

Мажа със стандартните кремчета, но търся и друго решение.

# 1
  • Мнения: 3 205
Виж това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28188.0;all
Там са дадени източниците като храни, а иначе външно - кремове с екстракт от слънчогледово семе (Мустела) и екстракт от нощна роза (Нахткерзен балсам на д-р Тайс).

# 2
  • Мнения: 145
От толкова съмнения сети ли се да заведеш бебчо на лекар?
Или поставяш диагнози сама?
Ами ако не е себореен дерматит?

Този вид мазнина се съдържа в NAN на Nestle.
И в кърмата,разбира се!

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 14:02 от Синаница^

# 3
  • Мнения: 2 616
Сетих се да го заведа на няколко лекаря даже-всички ни поставят диагноза АД, а съм 1100% убедена, че не е, както и че различните кремчета не лекуват, а подтискат симптомите, затова търся други решения на проблема.

Адапте не пие Малечко, а от кърмата явно не му достигат Cry

# 4
  • Мнения: 325
една от мамите споменава, че това може да се дължи и на недостиг на гама-линоленовата мазнина. Та въпросът ми е откъде  да си я набавим?

Значи наистина е възможно да има такъв недостиг, но той е вероятно в резултат на нарушен метаболизъм на клетките. И освен това, така поне както го описваш, Е атопичен дерматит. Мисълта ми е, че трябва да елиминираш причината да се появява, предполагам знаеш - алергенните храни(включително в твоето меню), перилни препарати, акари, домашни животни и т.н.
А иначе на въпроса ти - аз препоръчвам да вземеш на детенце "Ескимо 3 кидс". Много е добро, но така или иначе само с него, без да си премахнала причината за алергията, едва ли ще има съществено подобрение.

# 5
  • Мнения: 2 616
По-скоро е себореен, защото няма обриви по сгъвките и сърбеж-нещо типично за атопичния дерматит. Алергените, които биха му повилияли съм си изключила, защото той е предразположен към алергии и аз съм много внимателна на тема алергени около него. Лекуваме се с хомеопатия и мажа уж с някакви "чудодейни" кремове за по 30лв. Исках да подсиля и храната. В Ескимото четох, че има разни рибни масла, те не алергизират ли?

# 6
  • Мнения: 8 242
Лекуваме се с хомеопатия и мажа уж с някакви "чудодейни" кремове за по 30лв.

Ако се ЛЕКУВАТЕ с хомеопатия, с каквото и да мажеш, все едно нищо не лекувате с хомеопатия.. Или просто хомеопатът ти е забравил да спомене, че всяко мазане, води до ново подтискане.. Т.е. омагьосан кръг и .. все едно нищо не правите  Rolling Eyes

Имахме го тоз момент с такива лишечета по кожата като беше тони на 4-8м.. С хомеопатия оправихме нещата, но НЕ съм мазала с нищо..

# 7
  • Мнения: 325
В последните години картината на алергичните дерматози става все по-размита. Под атопичен дерматит се има предвид основно това, че реакцията към алергена не е на мястото на контакт с него. (то на гръцки това значи а-топос). Ако си изключила възможните алергени от храната, се опитай да изключиш и тези, които са в дома ти, като визирам основно акарите и косми/перушина. Знам през какво минаваш, защото моят писан беше с подобна картина. От ескимото няма опасност да направи реакция, защото мастните киселини са извлечени от рапицово масло (в този за възрастни са от риба). Мисля, че ще е удачен вариант. Аз лично към хомеопатията имам смесено отношение, но това не е темата на разговора. Успех !!!
P.S. Само за протокола - не е гама-линоленова мазнина, а е киселина Wink

# 8
  • Мнения: 2 616

P.S. Само за протокола - не е гама-линоленова мазнина, а е киселина Wink

  bouquet Wink

duhi_puhi, хемеопатът ни каза, че няма проблем да мажа стига кремовете да не съдържат антибиотици и кортикостероиди, ами са например с разни растителни извлеци, като тези на Др. Тайс или Линола Фет примерно. До колко време трябва да дадат резултат хемеопатичните лекове?

Аз все си мисля обаче, че ако се подсили храната на дребоса и се вземат подходящите добавки или яде правилната храна, проблемът би могъл да изчезне и без лечение. Предполагам, че това е и причината дерматитите да се "израстват", когато децата започната да ядат по-големи количества обща храна.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
От ескимото няма опасност да направи реакция, защото мастните киселини са извлечени от рапицово масло (в този за възрастни са от риба).
Не е така. Има и рибено и рапично. Макар че има известно (малко)количество алфа линоленова(омега-3), рапичното е по-добър източник на лонолова (омега-6).

IvelinaAtanasova, можеш да взимаш ти ескимо (ще има отражение на вида мазнините в кърмата), а на детето да даваш известно време ленено масло и да видиш как ще му действа.

# 10
  • Мнения: 2 616
Иве, да те питам знаеш ли дали продават на капки или капсули само ленено масло или ще трябва да си направим удома сами?

# 11
  • Мнения: 2 652
Малката има диагноза АД в лека форма, предшестван от същите "лишейчета", които описваш. Предписаха кортикостероиден крем, който не съм мазала. Ходих и на хомеопат, предписа нещо там, но и него не съм давала. Мажа само с др.Тайс, не правя никаква диета, а на принципа от "всичко по малко", детето също захранвам нормално. За около 2-3 седмици обривите отшумяха, остана само малко на сгъвката на крачето. И аз бяха чела някъде за тази гама-линоленова киселина, та да се включа, така да се каже.

# 12
  • Мнения: 3 760
Ивелинче, трайността на лененото масло е само 30 дни, така че сматай... Обаче хич не е трудно да си купуваш ленено семе, да го смилаш и да го ядеш (в салатите, с кисело мляко....) - много е вкусно.  Peace

# 13
  • Мнения: 2 616
Грейс, ние имаме тия обриви от повече от месец. Чаках да минат сами, мазах, диети-тц, нищо. Пак там седят, че и повече взеха да стават по едно време.Ходихме на класически хомеопат, не можем да налучкаме правилното лекарство нещо, защото аз в началото си мислех, че пак ми прави реакция към млечните продукти и затова е обринат. Сега ще видим новите гранулки дали ще подействат като заключихме, че става дума за себореен дерматит, аз искам обаче и с храната да помогна за оздравителния процес.
Авокадо давам редовно, нали и там има мазнини. Аз пия комплекс от Омега 3-6 и 9 киселини, за да минава през кърмата, сега ще пробвам и с това ленено семе да видим какво ще стане.

# 14
  • Мнения: 2 652
Ivelina, това, което и при нас уж беше като "себореен" дерматит започна от 3-ти - 4-ти месец, продължи 3-4 месеца, след което изчезнаха и се появиха по-различните петна на сгъвките - по-зачервени, не избледняващи, отначало мънички, но уголемяващи размера си. Те стояха ( и сега има мако) над 2 месеца. Ако кърмиш, може да пръскаш кърмица. Не че "лекува", просто почиства местата, защото са чувствителни на бактерии.

Общи условия

Активация на акаунт