Къпане на бебчето след раждане

  • 908
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Момичета, а кога се къпе бебчето когато се приберем от родилния дом? Веднага ли или трябва да изчакам да падне пъпчето? То кога пада? Ако може да се къпеме преди това, как да го пазиме?

# 1
  • Мнения: 2 006
Ами ние не сме пазили пъп4ето-след баня го по4иствах със спирт и падна на 6 ден.Къпи си го спокойно,но ако се притесняваш посъветвай се с педиатър.

# 2
  • Мнения: 730
Kypi si go spokoino bebcheto,nie ne sme go pazili mnogo,mnogo i padna na 10-ia den,sled bania razbira se go pochistvash sys spirtche,a kato padne sys pudrichka"Topocin"!Leko rajdane Grinning

# 3
  • Мнения: 4 629
Къпи си бебето спокйно. Не си мисли, че акушерките в родилното ще внимават да пазят пъпчето. Така, че значи не пречи да се мокри. почиствай го след баня както са ти казали другите момичета

# 4
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Пъпчето на Дени падна в болницата. Къпем го от първия ден в къщи. Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 328
Има лепенки за пъпчета на Чико, лепваш ги върху него и се къпете без проблеми, въпреки това почистваш с Топоцин и спирт и всичко е Ок.Успех!!!

# 6
  • Мнения: 1 464
Изкъпахме бубата веднага след изписването,на пъпчето сложих лепенка за пъпче,после със спирт и готово

# 7
  • Мнения: 264
Аз също съм се заредила с лепенки за пъпче  Flutter
Независимо от тях ли трябва да си взема и спиртче ?!?!?!  ooooh!

# 8
  • Мнения: 380
Цитат на: Plamenka

Независимо от тях ли трябва да си взема и спиртче ?!?!?!  ooooh!

Определено ще ти трябва и спирт /90%/ и някаква антибиотична пудра/от тези за рани, които са/.
Сина ми си го къпехме от 1 ден, а му падна чак след 7- я ден.
Така че не се притеснявай, просто след това го подсушавай добре.
Що се отнася до лепенките за пъпче, четох във форума някъде, че запарвали и не било желателно да се ползват, но това незная дали наистина е така, аз такова нещо не съм ползвала.

# 9
nie mnogo go pazihme pri kupane izob6to ne sme go mokrili, no mu padna niakade na 10 den.

# 10
  • Мнения: 444
Къпи си бебчо спокойно всяка вечер! При нас имаше проблем с пъпчето и използвах лепенки на Чико за пъпче и пръсках с Оксикорт за да заздравее по бързо! Пъпчето на  всяко бебче пада по различно време, при нас падна на 7 ден и то защото, не го бяха почиствали добре в родилния дом и се беше възпалило!Обикновенно пада още в родилния дом!
Успех! Дано да нямате никакви проблеми с мъника!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 632
До 24 часа след раждането трябва личният лекар на бебчето да направи домашно посещение.Хубаво е да ти покаже как става къпането,особенно ако си сама без баби.
Инъче ние си изкъпахме бебчето още първата вечер,но без да я накисваме цялата , а само с поливане именно заради пъпчето. Лепенки не сме слагали,то си падна около 6-7 ден.
Леко раждане и живо и здраво беббенце  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 072
Благодаря на всички!
И аз бях чела някъде, че лепенките запарват  Thinking но ще си взема спирт и антибиотична пудра и ще се къпеме спокойно:-)

# 13
  • Мнения: 1 071
А изобщо трябва ли да се къпе веднага след изписването?Четох някъде че не се препоръчвало в началото бебето да се къпе всеки ден,защото много се изсушавала кожата.
Иначе моята дъщеря преди 4 год5ни като се роди я къпех два пъти дневно,но ми беше доста изморително,а сега и ще съм с две деца,та се чудя... Rolling Eyes

# 14
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
На нас ни помагаше една акушерка да го къпим първите 3 дни в къщи че всички сме неопитни в това отношение. Докато падне пъпчето го къпахме какато го къпеха в родилното - в едната ръка бебчето а с другата къпем и един полива. След банята пъпчето го почиствахме с тампонче със спирт и затягахме конеца, а след като падна на 5 ден - със спирт и антибиотично прахче.

Общи условия

Активация на акаунт