Простудявам ли го или се заразява?!

  • 1 497
  • 11
  •   1
Отговори
Детето ми често боледува. Свекърва ми постоянно ме упреква, че го "държа голо" и настива. Тя е много зиморничава и смята, че детето трябва да е навлечено като нея. Дали наистина не го обличам достатъчно или се зарязава отнякъде? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 006
Ами това е същото като температура от зъби.
Ако питаш докторите ще ти кажат,4е няма такова ''животно'',ако питаш майките ще кажат,4е има #Silly
Аз ли4но съм привърженик на закалителните процедури и съответно не навли4ам детето !

# 2
  • Мнения: 1 680
Ако не е закалено детето и е по-разголено го простудяваш, но диагноза "простуда" няма. Всъшност като му е студено то е по-податливо на вируси и бактерии, които иначе не биха му въздействали. Разликата идвала от някакви кръвоносни съдчета в носоглъдката, които при закалени деца поставени на студено се свивали, а при незакалени се разширявали.

# 3
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Samsara
Разликата идвала от някакви кръвоносни съдчета в носоглъдката, които при закалени деца поставени на студено се свивали, а при незакалени се разширявали.


Обратното е. Всъщност при всички хора при излагане на студ кръвоносните съдове в гърлото се свиват и намалява притока на кръв там, като по този начин намалява и притока на лимфоцити - защитниците на организма. Но при закалените хора, за разлика от незакалените, това свиване трае съвсем кратко и се следва от мощно разширяване на съдовете и хубав приток на кръв, а следователно и на добра защита срещу вредните микроорганизми.

Ето една хубава статия за закаляването, в която се обсъжда и механизма на простудата: http://clubs.dir.bg/showflat.php?Cat=16&Board=budeshtimaiki& … Number=1942599385

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Сложен въпрос,а и сега е най-болното време.Аз не знам вече как да се обличам мен,камоли детето.На вън е топло,а апартаментите започват за изстиват.
Според мен честите настинки донякъде са въпрос на имунна система, не на простуда.Пипай тила на детето и ако е студен му слагай по още една дрешка.

# 5
  • Мнения: 1 383
Eдва ли го простудяваш, ако си го гледаш сама. Майката винаги знае как да си облече детето според условията. Виж ако ходи на ясла или градина е проблемно. Миналата година много простудяваха сина ми, като е променливо времето няма кой да мисли за всяко дете поотделно. Тази година го обличам повече и не боледува толкова. И аз уж го закалявах като малък, до 3 години не беше боледувал, но в градината такива не минават. Що се отнася до свекърва ти, не и обръщай внимание, ако можеш. Ако не ти гледа детето, хич да не ти пука. Ако го гледа трудно ще я накараш да се съобразява с твоите изисквания. Аз собствените си родители не можах.

# 6
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
Един доктор беше казал,че няма такова нещо като настинка.Всичко е вирус,просто,ако му е студено на детето по-лесно прихваща.Аз да ти кажа,като беше бебе Танти,бях по-смела в обличането и не боледуваше.А сега с всяка изминала болест я обличам все повече,а ефект няма

# 7
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз я обличам точно както аз съм облечена. Това, което ме изумява е , че нейните приятелчета в квартала обикновенно имат 2-3 дрешки отгоре. Не мога да си го обясня-родителите по къс ръкав, а детето с блузка, яке, шапка почти задължително...

# 8
  • Мнения: 35 947
дъщеря ми, която боледува много в градината /зарази/, тръгна напълно здрава на ски училище; ходи 2 седмици, всеки ден се прибираше мокра до изтискване на чорапи и гащи /да не описвам грейката/, разгащена и разсъблечена - не се разболя нито 1 път, даже сополче не пусна... не мога да правя генерални изводи, но на мен това много ми говори  Thinking

# 9
  • Варна
  • Мнения: 791
Благодаря на Andrea$ за линка- много полезна информация!
Накара ме да се замисля над много неща....Малката ми много боледува за скромните си 2г.4м, докато баткото почти на 6г. засега е много здраво дете, нямала съм такива проблеми. Много мислех "Къде сгрешихме?", тоест как така единият е здрав, а другата болнава? И синът ми ходеше на ясла, и двамата ги кърмех по 8-9 месеца....Сега ми е ясно, че децата са различни и не мога да искам всичко да протича по един и същи начин.

   Та сега се замислям, мога ли да закаля малката, мога ли така да и помогна да не боледува толкова често и как да стане номера, като все гледам да я пазя, като все се разболява и то бронхити и такива сериозни неща?
     Засега я спрях малко от ясла.След дни заминаваме на Сандански за 2 седмици, после смятам лятото на плажа да се каляваме....кога да започна закаляване с контрастни душове? Много се боя да не я разболея, че и без това ми е толкова крехка...

Иначе не я навличам, обличам я нормално, според нея, а не според мене! Пипам и вратлето и ръчичките и ако са нормално топли, знам че и е добре и няма нужда от повече обличане!

По темата- не се влияй от критиките на свеки или който и да е било! Обличай детето си според него самото. Защото на мен, примерно ми е често студено, избиват ме разни вълни, зиморничава съм. Но нямам намерение децата ми да станат такива! Децата се движат, тичат, а ти , примерно седиш на едно място, нормално ена теб да ти духа и да ти е хладно, а детето ще се изпоти ако го навлечеш. така, че , съобразазявай се изцяло с момента и детето ти! Кой каквото ще да си говори!

# 10
И аз благодаря за линка. Да можеше свеки да го прочете...Тя все ми опява, че детето е малко още за да го закалявам. Знам, че не й е работа да ми се бърка, но при всяка възможност кисне при нас и си дудне едно и също до припадък.

# 11
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Много благодаря за линка.Имам позната от Русия, която закалява детето си по този на4ин и преди два месеца детето и беше се разболяло за първи път / то сега е на по4ти 3 годинки/.

Общи условия

Активация на акаунт