късане на диплом. отношения със свекърите

  • 4 297
  • 48
  •   1
Отговори
Вече много години сме в такива отношения, дипломатически. Не ги понасям, но  постоянно съм правела компромиси заради мъжа си. Само преди няколко дни обаче се случи нещо, което ме отврати до крайност. Няма да казвам какво е, само ще кажа че това прескочи границата на търпимостта ми.  Искам да прекратя всякакви взаимоотношения с тях. Искам да попитам някой правил ли го е и как се отразява това на семейството и съпруга?

# 1
  • Мнения: 3 423
ох, помислих си, че си си скъсала
дипломата за магистър, уплаши ме.

ако искаш наистина да прекратиш
всичко, емигрирай и си смени името.

# 2
  • Мнения: 25 447
Уф, и аз се зачудих какво общо има дипломата със свекърите и дали гадовете не са скъсали дипломата на снахата, изкарана с кървава пот...  Crazy
Не знам как можеш да скъсаш всякакви отношения и да се чудиш същевременно как ще се отрази на отношенията със съпруга ти. Това означава, че той не знае все още, така ли?
Най-сигурният начин е да му стегнеш багажчето и да го пратиш при мама и тати, и да скъсаш с всички тях. А, да, ако имате деца, пращаш и тях, защото и те носят тяхната кръв и по тази причина бащата и родителите му имат законни права да общуват с тях. Освен ако не докажеш, че децата ти нямат нищо общо с баща си и родата му... Тогава вече може и да се получи. Успех!  Peace

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Емиграцията е едно много прилично решение  Mr. Green

# 4
Ами ако те са доказали, че за тях снахата и децата са някакъв вреден израстък, съсипващ сина им?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 100
Бях скъсала всякакви отношения, не само дипломатическите за около 4 години.
Не ми се е отразило негативно на семейните отношения, защото мъжът ми през цялото време ме подкрепяше за техен най-голям ужас.
Сега поддържаме някакви отношения , сходни на дипломатически, ама никога не се знае докога  Mr. Green

# 6
Ами ако те са доказали, че за тях снахата и децата са някакъв вреден израстък, съсипващ сина им?
Тия няма да ги погледна повече,пък ако мъжът ми стои безучастен и той да си ходи при тях!

# 7
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Много е сложно......,особено ако е единствен син...... ConfusedВсе някога той ще поеме грижата за тях......,не виждам как би прекратила всякакви отношения ......!?

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 19:29 от k.a.l.i.

# 8
  • Мнения: 5 593
Аз го направих преди почти една година. Бях провокирана от свекърва ми. Съпруга ми ме подкрепя, даже той е този, който й каза да не ми се обажда повече. С детето е малко по-сложно, защото тя пред него ме обвини, че не стига, че съм съсипала живота на сина й, ами сега правя същото с "това нещастно дете" /моето/. Та доста време не искаше да я вижда, а и аз не смятам да насърчавам контактите му с човек, който ще му внушава такива работи. На мъжа ми не преча да контактува с тях /друг е въпроса, че той не иска/. Като цяло на семейството се отрази доста добре, защото непрекъснато с дребни нещица се създаваше напрежение, което малко или повече избиваше в караници м/у мен и съпруга ми. В момента съм много по-спокойна и съм казала, че докато не ме закача, положението ме устройва.

# 9
  • Мнения: 25 447
Ами ако те са доказали, че за тях снахата и децата са някакъв вреден израстък, съсипващ сина им?

Е, ако са го доказали...  Rolling Eyes
Всъщност, въпросният син какво мисли по въпроса?  newsm78

# 10
# 11
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Много зависи от мъжа ти. Имах един период от няколко месеца, в които въобще не си говорехме със свекървата, нито пък се виждахме (добра си ми е жената, ама се скарахме). Но мъжа ми беше до мен, подкрепи ме, и напрактика в семейството ни нищо не се промени.
Така че, ако мъжа ти те разбира, не виждам какъв е проблема - да си се вижда с майка си, теб никой не те е вързал да общуваш с нея.

# 12
  • Мнения: 2 131
Как ще се отрази на семейството и съпруга зависи от самия него и от това той в какви отношения е със своите родители. Ако е на тяхна страна, хм..... трудна работа, едва ли ще остане очарован. Но пък ако го засипеш с убедителни аргументи, може и да успееш.

# 13
  • Мнения: 340
А ти замисли ли се дали нямаш някаква вина?  Ако си 100% сигурна, че вината е 100% у тях, късай без да мислиш...

# 14
  • Мнения: 1 632
Аз съм го правила,след месеци се сдобрихме.Живеехме в един дом,и не исках мъжът ми да се разкъсва,макар че беше на моя страна.Сега не живеем заедно и рядко общувам с нея

Общи условия

Активация на акаунт