На куклен театър/Варна/

  • 9 336
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 640
  Преди дни ходихме с детето да гледаме постановката"Слънчогледчето" във варненския куклен театър.По мое мнение бе за по-малки  деца предназначена.
 Бих искала да споделите за някоя интересна пиеска с хубави  кукли и добър сценарий,подходяща за 3-4-годишно дете.Видях на афишите следните заглавия:
   Палечка,Лакома мецана,Кучето,което не можело да лае,Снежанка,Пепеляшка и др.,които не запомних.
 Моля,препоръчайте ни някое заглавие./Аз засега съм се спряла на Лакома мецана,защото е по Ран Босилек./

# 1
  • Мнения: 71
Цветята на малката Ида
Little Ida's flowers
по Ханс Кристиян Андерсен·
02.02.20078-11.00ч.
Вълшебен спектакъл по известната андерсенова приказка. Мъдри послания към деца и възрастни, запомнящи се образи, бликащ хумор и нежност, примесена с малко тъга, феерични костюми, музика и танци...
Ярко и различно представление в най-новия афиш на театъра.
Мисля,че ще е интересна най-вече за момиченца!

# 2
  • Мнения: 1 640
Simple Smile Благодаря ти ,мила!  bouquetПриказката още не сме я чели с детето ми,затова спектакълът ще ни създаде първата и надявам се незабравима представа.
  Чакам и "Пепеляшка" отново да я включат в програмата,че да идем-разбрах ,че била най-много играната пиеса през миналата година/доколкото си спомням от прочетеното във вестника/.
 

# 3
Цветята на малката Ида е супер от тези които си изброила само за мецана не сме гледали инь4е вси4ки останали са супер ние редовно ходим на театьр и за сльн4оглед4ето бих казала 4е е глупаво и ние не го харесах ме Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Извинете ме за намесата с един въпрос малко встрани от темата, но от каква възраст смятате, че ще бъде интересно на детето да гледа куклен театър. Дъщеря ми е на 1,5 г. и гледа с огромен интерес бебешки филмчета от типа на Бейби Айнщайн, но не знам дали вече е време за куклен театър  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 640
Аз мисля,че поне на 2и половина г. трябва да е детето-да е по-зряло и като поведение,и като емоционални реакции.
Казвам това,защото по време на спектакъла малките дечица викаха,плакаха и спонтанно реагираха  на случващото се на сцената/особено при затъмненията/ ,с което попречиха на моето дете.Т.е.,детето трябва да е готово да бъде зрител,да разбира,че случващото на сцената е ИГРА,а не действителност и да не се плаши.

# 6
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 371
Извинете ме за намесата с един въпрос малко встрани от темата, но от каква възраст смятате, че ще бъде интересно на детето да гледа куклен театър. Дъщеря ми е на 1,5 г. и гледа с огромен интерес бебешки филмчета от типа на Бейби Айнщайн, но не знам дали вече е време за куклен театър  newsm78
Катерина беше на 1.5г, когато я заведох на Косе Босе - много и хареса, Лакома Мецана също става, Фолклорна магия беше много хубаво. За другите е малка май.

# 7
  • Мнения: 4 564
само веднъж сме ходили преди 2-3м гледахме ''яйцето''
аз останах общо взето доволна , мисля че ако го заведа сега на постановка с повече песни и музика много ще му хареса
препоръчайте моля

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 385
От ДГ ги водиха на "Цветята на малката Ида"- Дария много я хареса и на 2.2 отново ще сме там. Днес пак са на куклен театър, но не попитах коя постановка ще гледат. Много хареса "Пепеляшка" - три пъти сме я гледали и "Златната рибка".

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 781
А как вървят цените?

# 10
  • Мнения: 1 640
Намерих тази информация на сайта на кукления театър. http://www.vnpuppet.com/repertoar.php
Лошото е ,че не зная за две седмици напред кои са предвидените постановки.Само за настоящата седм. има инф-я.
      Репертоар       

Коледна елха - по коледни приказки
Червената шапчица в коледната нощ - по Шарл Перо
Спящата красавица - по братя Грим
Веселите джуджета - Коледно шоу на актьорите ...
Някои особености на... кукления театър - шоу за възрастни - по идея на Вера Стойкова
Цветята на малката Ида - по Х. К. Андерсен
Моцарт и Салиери - А. С. Пушкин
Пещерата и сенките - спектакъл за възрастни - Сашо Анастасов - идея, сценография и визии
Папагалчето Рони - Борис Априлов
Лакома мецана - по Ран Босилек
Снежанка и седемте джуджета - по Братя Грим
Янек и Ханка - - полска народна приказка
Знайко Многознайко - авторски спектакъл
Пролетни лудории - по български народни приказки
Приказка за пеещото дърво - по Лангескьолд Хофман
Копче за сън - Валери Петров
Снежната царица - по Х. К. Андерсен
Палечка - по Х. К. Андерсен
Третото ухо - Дядо Пънч
Слънчогледчето - Ким Мешков
Храбрият шивач - по Братя Грим
Златната рибка - А. С. Пушкин
Жабокът цар - по Братя Грим
Пепеляшка - по Шарл Перо
Кучето, което не знаеше да лае - по Джани Родари
Джуджето Дългоноско - по Вилхелм Хауф
Фолклорни фантазии

Цените са: 3 лв. за дете, 4 лв. за възрастен, 5 лв. общо за дете + родител,седнали на едно място заедно.  Деца на 2,3 ,4,5 години-най-добре да са седнали в родителя,за да виждат добре какво става на сцената.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Заведохме Мони за първи път когато беше на 2 годинки и 2 месеца, на "Кучето което не можеше да лае". Беше й интересно, но към средата вече се разсея.
На мен ще ми е интересна темата, да споделяме впечатления от пиеските.

# 12
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 371
Деца на 2,3 ,4,5 години-най-добре да са седнали в родителя,за да виждат добре какво става на сцената.

децата на 4-5години си стоят самостоятелно на първите редове, поне моите впечатления са такива.
Цветята на малката е Ида и Снежната царица са много хубави постановки, но са за малко по-големи деца - поне да са на 3-4.
последния път гледахме Снежанка и 7-те джуджета и имаше доста плач в залата от малки дребосъци на по 1-2годинки Simple Smile за тях е нещо ново, стряска ги тъмнината в залата.

Лично аз съм възмутена, когато майките си говорят една друга или пък през цялото представление хранят децата.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Някой гледал ли е "Кучето, което не знаеше да лае"? Мисля утре да заведа Дария и се чудя дали не е много бебешка постановката. В ДГ преди няколко дни гледаха "Храбрият оловен войник", но на нея не и хареса.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Гледахме го. Мисля, че е за по-малки деца. Дъщеря ми много го хареса/че и разбра/, но тя е доста по-малка.

Общи условия

Активация на акаунт