Детето ми поддържа температура близо цял месец

  • 4 813
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
   Синът ми е на осем години. Преди месец се разболя от грип. Всичко беше обичайно, висока температура, кашлица и хрема. Сега е добре, но вече месец поддържа около 37.2-37.4. При вас случвало ли се е?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
добре де, не му ли пуснаха пълни изследвания на това дете? Може да е скрита инфекция или заболяване провокирано от грипа. Настоявай за изследвания при педиатърката, ако не си пусни платени, поне да си спокойна. И на всяка цена от кръвта да има и диференциална картина. Дано всичко да е наред.

# 2
  • Мнения: 1 044
И аз не разбирам как може да не се изследвате досега. Това е цял месец! Не е нормално. Трябва де се направят кръвни изследвания, урина и т.н. Всичко може да е.

# 3
  • София
  • Мнения: 492
Искай и направление за снимка на бял дроб на детето...за всеки случай... Naughty  да не е някоя скрита пневмония...дано да не е ...   Praynig

# 4
  • в Низината
  • Мнения: 705
Други симптоми има ли или е само температурата? През това време водила ли си го пак на лекар?
Направете изследвания веднага!

# 5
  • Мнения: 698
Имаше един период, в който ми хрумна да си меря температурата в ранния следобяд. Установих, че имам 37.1 - 37.2 - всеки ден. Пуснах си изследвания - нищо. Лекарката каза: Спри да я мериш. Спрях. Оттогава минаха десетина години. Нищо ми няма. Имало хора, които поддържат по-висока температура. На някои места по света, считат за повишена температурата над 37.5.
Не искам да кажа да не обръщаш внимание, аз бих обърнала, но проучи нещата, преди да се притесняваш.

# 6
  • Мнения: 37
  Още в самото начало правихме изследвания, урината беше добра, а снимката на бчл дроб показваше възпаление, което не беше пневмония. От тогава изпи два антибиотика. Кашлицата и другите симптоми почти изчезнаха, но тази Т дори и не висока все още продължава.

# 7
  • Мнения: 1 984
изследванията могат да се променят за часове... както е описано вероятно е уроинфекция...

# 8
  • Мнения: 128
Да не е синузит?
Тази Т. не е шега работа.

# 9
  • София
  • Мнения: 492
А направи ли втора снимка на белия дроб след лечението?
И колко време е минало от първата снимка?

# 10
  • Мнения: 37
   От втората снимка минаха около седем дена, а следващата седмица ще правим отново. Също така ще повторим кръвния тест и урината. Дано всичко е ок. Спомням си, че и миналата година имахме такъв проблем. След боледуване отново поддържаше не висока Т за около две седмици. И тогава правихме изследвания, но не се откри нищо тревожно.

Общи условия

Активация на акаунт