до мамите които кърмят !

  • 2 185
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Мами,,,
на кои храни наблягате , като кърмите?
Аз наблягам на ядките , киселото мляко, хапвам риба , ориз, нали трябва да се ядат храни, които
не дразнят стомах4ето, но какво друго да хапвам !??  Ям и плодове, понеже казаха , че не трябва да
ям салати такива, зеле подправки ,, чакам мненията Ви,
Предварително Ви благодаря ! Hug

# 1
  • Мнения: 10 982
Не съм наблягала на нищо. В началото пиех повече течности и избягвах да ям само зеле и бобови храни. От всичко друго хапвах когато и колкото искам.

# 2
  • Мнения: 1 900
Защо не пусна темата в кърмачесткия newsm78
Иначе на кисело мляко, ядки, риба, плодове, месо. Избягвай бобови понеже може да предизвикат газове и колики. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 43 903
Има ли колики???
Иначе то и ядки много, много не трябва да ядеш, особено фастъци и бадеми.
Аз много мюсли, тиква и кисело обичах да ям.
З асалатите - все пак зима е така, че доматите и краставиците не бих ги яла сега...
А от майонезените може да направи реакция...
Иначе хапвай си спокойно, само боб, зеле и подобни тежки и подуващи храни избягвай, яйца и цитруси не е също много хубаво...

# 4
  • Мнения: 728
Ям си както преди с исключение на огромните количества шоколад (може да предизвика алергии), въпреки че няма да мога да изкарам без сладко още дълго. Не наблягам на никакви храни, но съм чувала че трябва повече течности, ядки да се ядат, и воден лук ( Thinkingувеличавал кърмата).

# 5
  • Мнения: 357
ние сме още на смесено и кърмя през път, но се ограничавам от бобови храни, шоколад, цитруси и въобще неща, които знам , че ще му дразнят, а той е с по-чувствителен стомах и повече газове така че много неща ограничавам и ям по 1 активия на ден и по-щадящи моя, а съответно може би и неговия стомах неща  Peace

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм наблягала на нищо. В началото пиех повече течности
Peace

# 7
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
В една подобна тема пишеше да се ограничи млякото и млечните изделия, защото засилвали коликите.

# 8
  • Earth
  • Мнения: 1 952
И ядките, и киселото мляко трябва да намалиш..( ако имате колики )  Peace
И никакъв шоколад   Shocked

# 9
  • София
  • Мнения: 2 348
аз за повече кърма ям сурови бадеми и пия айран, фрешове и чай. не се ограничавам от нищо друго освен от фъстъци, шоколад, сокове от круша, праскова и други разхлабващи. Бебчето ми няма колики, но му давам капки против тях де. Казвали са ми, че печения лук на фурна е лактогонно средство.

# 10
  • Мнения: 357
В една подобна тема пишеше да се ограничи млякото и млечните изделия, защото засилвали коликите.

нашите  газове намаляват и той е по-добре когато ям мляко, по-специално активия натурално...имало е периоди да не ям и той се запича и почват едни пръцкания и извивания ... но може би е индивидуално  Peace

# 11
  • Мнения: 1 711
ям всичко от самото начало на кърменето...гледам да не прекалявам с кофеина обаче

# 12
  • Мнения: 693
Аз когато кърмех си ядях всичко.

# 13
  • Мнения: 766
Избягвам бобови, зеле и млечни продукти.
Повече течности  Peace

# 14
  • Мнения: 999
Избягвам бобови, зеле и млечни продукти.
Повече течности  Peace
И аз така.Даже от време на време хапвам люта чушка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт