Питане за кростренажорите

  • 712
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Каква е идеята на кростренажорите? Че се отслабва с тях (ако не се яде) е ясно. Но мен ме интересува повече кои части от тялото стягат, трупа ли се мускулна маса от тях? А също и дали могат да заместят упражнения от фитнеса с някои уреди и кои?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 956
Еее - да не искате да ми докажете защо е пълно с диети тука. Никой ли не спортува?! Моля ви се, бе хора, не вярвам да няма потящи се...

# 2
  • Мнения: 2 068
и аз искам да знам  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 599
Кростренажори

Кростренажорите са оригинално разработени и предоставят възможно най- свободното, елиптично движение, асоциирано с бягане, колоездене и аеробика. Днес кростренажорите са вече толкова популярни, колкото велоергометрите и пътеките.
Какво трябва да знаем:
Натоварваща система – почти всички кростренажори използват магнитно натоварване и вие ще желаете да използвате тази опция ако искате да сменяте степените на натоварване плавно. Усещането на долната част на тялото при движението – чувството върху кростренажора е много субективно. Тялото трябва да усеща гладко интервалите на движението с естествен крачка– да не е рязко, откъслечено, или със степенка, която изведнъж променя посоката, когато достига “края” на елипсовидното движение.
Усещането на горната част на тялото при движение – дръжките
трябва да бъдат удобни за хващане. Уверете се, че при високите
нива на съпротивление няма клатене или нестабилност. Регулиране на дължината на крачката/разкрача – някои уреди позволяват малки или големи разкрачи, което улеснява съчетаването на движението на уреда с вашия собствен разкрач/крачка.
Степенка и „ски“ – степенките трябва да са здраво захванати и
„ските” да са направени от алуминий.
Показания на конзолата и лекота за използване – колко ясна и подробна е информацията на дисплея? Колко лесен е достъпът до програмите (ако има такива)? Виждат ли се ясно бутоните и лесни ли са за използване?
Максимално ниво на натоварване – колко високо натоварване може да осигури кростренажора, когато се използва с пълно натоварване? Ако вие сте във форма опитайте натоварване с най-малко 250 вата.
Програми – кростренажорът може да предложи разнообразие чрез различни по интензивност натоварващи програми, позволява ви сам да си създадете тренировка или кардио-функция (контролиране, определяне на сърдечния ритъм).
Захранване (мощност) – някои кростренажори са самозахранващи (със собствен генератор), други се нуждаят от свързване към напрежение.
Конструкцията – рамката трябва да бъде направена главно от метал, заварките да са гладки и цялостния вид да е хубав, без остри и неравни ръбове. Движещите се части трябва да бъдат предпазени от „любопитни” пръсти.

# 4
  • Мнения: 4 678
Има много теми във форума и писания за кроса. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 956
Е няма ли кой да ми отговори конкретно на въпросите  Praynig
Aia, благодаря ти за инфото. Аз вече имам кростренажор, май донякъде отговаря на описанието  #Crazy

# 6
  • Мнения: 2 068
май няма  Confused
но от опита който имам с тренажора от 1 месец  Mr. Green мога да ти кажа че дупето се стяга а корема се прибира

# 7
  • София
  • Мнения: 1 956
май няма  Confused
но от опита който имам с тренажора от 1 месец  Mr. Green мога да ти кажа че дупето се стяга а корема се прибира
Ето това е важното!

Общи условия

Активация на акаунт