Въпрос към майките,които са захранили рано.

  • 434
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
 Здравейте!Започнах захранването през четвъртия месец и през петия месец замених едно кърмене с пюрета,а сега захранвам с оризова каша.Мислех, че имам достатъчно кърма,но осъзнавам, че май вече не му стига.Искам да знам вие през кой месец преминахте на две кърмения-сутрин и вечер.Не ми се искаше да приготвям кашата с АМ,но май вече трябва да го направя.Как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 378
      Когато давате пюре или каша, давайте в малко количество -   примерно най-много  половин или една трета пюре - 60- 90 грама. Преди да ги предложите, кърмете детето  и после дайте твърдата храна. Кърмете го често, за да се стимулира образуването на мляко.
      На децата си давах  в малки количества твърда храна, две кърмения Цвети е имал на 1 година и 1 месец, а батко му - много по- късно.

# 2
  • Мнения: 378
   На Цвети му заместих първо обедното кърмене (около 12 ч) на 10 месеца със зеленчуково пюре  -
 започна да изяжда понякога 200 грама. Иначе  на 10 месеца  го кърмех в 6 ч, около 9.30 - 10 ч, следобяд около 15.30 - 16 ч му давах каша - около 100 грама, или каша и плодово пюре ( примерно каша 50 грама и плодово пюре 50 грам а). Преди това го кърмех. Към 18.30- 19 ч пак кърмех и ядеше плодово пюре с извара - около една трета бурканче. Около 20.30-21 - пак кърмене. След това спеше цяла нощ.
   На 11 месеца заместих кърменето след обяд с каша и плодово пюре, на 1 година започна да яде цяло бурканче пюре с извара и заместих с него кърменето в 18.30 - 19. На 1 година и 1 месец започнах да давам кисело мляко в 9.30 - 10 и чак тогава ни останаха две къмения - сутрин и вечер.  Режима детето си го беше така нагласило.
   Не бързайте със заместване на кърмене, иначе кърмата намалява. първо го кърмете и после му давайте друго- да опитва по-скоро. Известно време кърмете често и по-продължително. Така бебето ще стимулира прииждането на повече мляко.
   
   

Общи условия

Активация на акаунт