Кърмене и местна упойка !!!!!

  • 1 188
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 398
 Здравейте момичета ,

 търсих във форума подобни теми , но не открих отговор на няколко конкретни въпроса.

 За моя жалост , маи ще се наложи операция на палеца на крака ми ( врязване на нокът и съответно подуване).Упойката ще е местна , но въпреки това лекаря каза ,че е препоръчително два -три дни след това да не кърмя.
 Във фризера имам съвсем малко кърма и съответно няма да стигне за три дни.А в същото време на ден успявам да изцедя максимум 160 мл.Което означава,че трябва да се цедя две седмици ,за да осигуря количество.А не мога толко време да отлагам манипулацията.

 Затова конкретно ви питам :

Има ли упойки съвместими с кърменето ? - защото тук в Перник малко ме гледат странно като питам.
 Какво ли не съм пробвала да изцедя повече кърма и не става и не става.С помпите нямам никакъв резултат и затова повече изцеждам на ръка.Првих масажи , топли компреси, душове и ефект няма - 150 максимум на ден.
  Как да успея да изцедя повече кърма ?
 Благодаря Ви предварително!!!!

 

# 1
  • Мнения: 127
Мисля че, има упойки съвместими с кърмене.  При бременност знам че трябва да са без адреналин .  За зъболечение със сигурност има, а предполагам че са идентични.Смятам ,че няма да е нужно да прекъсваш кърменето.

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 18:58 от Danatea

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Местните упойки не представляват проблем за кърменето, можеш да си кърмиш без никакво прекъсване:
Упойки и локална анестезия по време на кърмене
Моя приятелка има същия проблем и за съжаление при нея се наложи няколко пъти да се прави тази процедура, докато кърмеше - никога не е спирала дори временно кърменето (това в София).
Може би може да попиташ и още някой лекар по въпроса - най-добре може да ти отговори анестезиолога, който поставя упойката.

# 3
  • Мнения: 5 539
Има упойки, съвместими с кърменето. Та нали и по време на раждането понякога се слага упойка, а после си кърмим без проблем Simple Smile

# 4
  • Мнения: 398
 Благодаря ви за отговорите.

 И аз знам ,че има упойки съвместими с кърмене и когато говорих с лекаря ми се стори странно и затова питах вас.Явно за по сигурно , трябва да отида до София , че тук в Перник имам чувството ,че с в коалиция против кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт