стеснение в нослето

  • 692
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
На преглед при алерголог ни откриха стеснение в лявата ноздра на нослето - да не се смейте Stop.
За 5 год. на никой лекар УНГ  ,а сме ходили при доста по различни поводи, включително и вадене на части от играчки не е направило впечатление.
И сега при какъв специалист  да го заведа ,за да ми се изясни това по рождение ли е или не, и какво да правим от тук нататък?

# 1
  • Мнения: 516
Ако досега не му е създало проблем, едва ли ще има и в бъдеще. Дъщеря ми има стеснение на трахеята, откриха го случайно,когато не успяха да и вкарат интубационна тръба. Също УНГ ми каза ,че има лека деформация на костиците на носоглъдката,така е по рождение. Единственото неприятно е,че когато е хремава много хърка и постоянно трябва да и промивам носа, за да диша по-спокойно.

# 2
  • София
  • Мнения: 312
minkin, на мен такова стеснение ми откриха чак в зряла възраст. И то, защото дишането от едната ноздра започна да ми е доста трудно. При прегледа лекарят каза, че е вероятно в резултат от травма в детството (като че ли са ме били като малка и то предимно по носа #Cussing out)Единственото което ми идваше наум е разказите на родителите ми, че като 3-4 годишна съм си завряла царевично зрънце в носа и са ме водили на лекар да го вадят. Дребно нещо, но ето каква беля може да докара. А може стестението да си е и по рождение. Не искам да те притеснявам, но тогава с не знам кой акъл се съгласих да ми режат амбулаторно част от хрущяла в ноздрата. След време в Мед.академия една доцентка в алергологията не можеше да повярва, че тази операция лекар я е правил. Та не само не ми се поотпуши ноздрата, ами и по-зле стана. Та оттогава почти за всеки по-серозен медицински проблем отивам да се консултирам с поне още двама-трима лекари.

# 3
  • Мнения: 131
Благодаря ви момичета, след 10 дена пак ще ходим при алерголога .
Докато ми обясняваше ,че от завихрянето на  въздуха в по широката ноздра е възможно да прави чести фарингити или нещо подобно,аз връщах лентата назад и не можех да си обясня как това е останало незабелязано досега.Хвана ме неподготвена с това стеснение което видя с просто око.
"Та оттогава почти за всеки по-серозен медицински проблем отивам да се консултирам с поне още двама-трима лекари."       
Това ще направя и аз  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт