Нещо интересно за кърмещите майки

  • 645
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Това го копирах, но ми е интересно дали е вярно newsm78 понеже и аз кърмя
Родих дъщеря си много млада и се наложи сама да я отгледам в първите две години, тъй като мъжът ми бе повикан в казармата. Бяхме студенти и живеехме в общежитие. Не прекъснах следването си, но преминах на задочно обучение поради недостиг на средства. Беше ми тежко, особено през първите три месеца. И най-големият проблем за мен беше, че имах малко кърма, а не ми се искаше дъщеричката ми да преминава на изкуствена храна, понеже знаех, че не е здравословно за нея, а и това изисква доста разходи.

Питах много хора, включително и лекари, но никой не можеше да ми даде що-годе свестен съвет. Веднъж в писмо до баба си споделих своя проблем. В отговор на моето писмо тя ме посъветва да купя от аптеката рициново масло и всеки ден да го втривам в гърдите си. Само че преди да кърмя детето си, много добре трябваше да измивам остатъците от маслото, защото иначе ще го заболи коремчето.

Започнах да правя така и знаете ли колко време кърмих своето бебе? Почти година и половина! Сигурно затова то е така жизнено и здраво; не случайно казват, че майчината кърма е най-доброто лекарство против всички болести.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Звучи ми малко , като:
 "Ударих се!"  и "Ами, намажи го с ефералган."  Laughing  Laughing  Laughing
Кой знае пък може и да е  истина   newsm78

# 2
  • Мнения: 4 400
знам ,че на запечени подилки в тина киркова дават ----за разхлабване ,но за гърдите newsm78 чувам за пръв път

# 3
  • Мнения: 285
И на мен ми стана чудно  Rolling Eyes та затова питам newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 1 833
Най-много да причини на бебето гадене, повръщане и колики.

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За първи път го чувам newsm78

# 6
  • Мнения: 641
Мисля ,че е по -скоро на психична основа  Simple Smile.Вярвала си ,че ще стане и е станало ,но едва ли е от рициновото масло.Може би същия ефект ще има и "топла водичка със захар". Peace

# 7
  • Мнения: 17 407
Плацебо ефект му се вика. Иначе може и да има някакво въздействие върху лактацията, не знам.

# 8
  • Мнения: 865
Не съм чувала за ефект на рициновото масло в/у количеството на кърмата.Но понякога бабините съвети помагат.Знае ли човек.

# 9
  • Мнения: 961
За първи път чувам. Знам, че рациновото масло се използва за разхлабване.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Според мен е комбинация от плацебо ефект и полезното действие на масажа и омазняването на кожата... За кърменето е много важно психическото състояние и нагласа.

Общи условия

Активация на акаунт