За окосмяването на госпожиците

  • 47 548
  • 267
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Здравейте,
Моля мамите на порасналите момиченца да споделят как решават проблема с окосмяването. Имам предвид под мишниците и краката.
Моята щерка е на 10. Скоро ми сподели, че се притеснява в час по физкултура, ако е с потник, от космите си под мишниците. Не са толкова много, но са тъмни, въпреки че тя е руса.
Знам, че е много рано за тези неща, но искам да си сверя часовника. За сега и казах, че не е страшно и тя като че ли повярва, но това няма да е за дълго.
Та мили мами моля ви споделете какво паравите вие.  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава да играе по тениска. Поне е някакво решение като за начало. А другите момичета как играят?

# 2
  • Мнения: 82
Да така е, но не това беше въпроса ми.
Тя не иска да споделя за това със съученичките си, защото "ще раздрънкат на целия клас" Simple Smile

# 3
  • Мнения: 858
Моята племенница си направи първата коламаска на краката на 9 г-майка и прецени че е по добре да я заведе на козметик отколкото да рискува детето да се обръсне от притеснение Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 732
далеко ми е това време ,но темата ми е интересна

# 5
  • Мнения: 82
Моята племенница си направи първата коламаска на краката на 9 г-майка и прецени че е по добре да я заведе на козметик отколкото да рискува детето да се обръсне от притеснение Mr. Green
Добре е направила!
А козметика как реши проблема?

# 6
  • Мнения: 858
Ами просто и направи коламаска защото та макар и руса е доста космата.А под мишниците си ги маха сама с лентичките които продоват в аптеките Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
трудно ми е да си представя 10-годишно дете на козметик за обезкосмяване. Като че ли надниквам в паралелна вселена. Не зная какво бих направила в този случай, но и това ще дойде на дневен ред след още малко време.  Confused

# 8
  • Мнения: 858
И на мен ми беше трудно но ...Моята е на 8 и половина и още няма нужда но когата започне да се притеснява ще ги махаме с кола маска-по добре така отколкото да се крие и бръсне както правех аз преди години ooooh!

# 9
  • Мнения: 82
Кола маска! Лелей направо ми се сви сърцето, като си представих момиченцето си подложено на това.
Чудя се дали депилатоарните кремове не са по-добро решение.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ами, и аз мисля,че с крем-депилатоар е най-добре да се  махнат косъмчетата-подмишници, крака!

Бих съдействала на детето си,само да се чувства добре Peace
Моята племенница ще стане на 8 и съвсем скоро ще имаме такива "проблеми, струва ми се  ooooh!х

# 11
  • Мнения: 451
Моята е на 9 и вече започна окосмяване,засега под мишниците няма,но до лятото мисля,че и там ще се появят ooooh!,по крачетата я дразнят,но още одържам фронта.
И аз мисля,че ще я водя на кола-маска,но и на мен ми се свива сърцето,толкова е мъничка още за мен ooooh!
Охххх,таз акселерация,направо не мога да свикна,че толкова рано започват при тях тези неща ooooh!
Ще следя с интерес,защото тепърва ми започват проблемите,май newsm78

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Лятото и ние имахме този проблем с голямата щерка/11г./. Заведох е на козметик и махнахме космичките под мишниците с кола-маска. След това не сме ходили, но лятото предполагам че пак ще поиска да отидем. При малката/10г./ все още няма окосмяване.

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Още не се е запритеснявала, но и това ще стане със сигурност. Моята е испански тип девойка, т.е. тъмничка и косматичка. Лошото е, че и по гърба има и все тъмни. Реила съм, че направили й впечатление, ще правим нещо, защото не ми се иска да си съсипе самочувствието заради това. Имах една приятелка като малка, на която майка й не й разрешаваше да се обезкосмява и тя през лятото ходеше с чорапогащници.

# 14
  • Мнения: 3 034
и аз съм далеч засега от тези дертове, но си спомням, че като момиче започнах да се бръсна с първото се появило косъмче. и се притеснявах да кажа на майка ми. притеснявах се и от окосмяването.
затова бих им съдействала и на двете за премахване, ако не искат да имат косъмчета и това ги тормози. и на 9 да е и на 10 - когато, тогава....

Общи условия

Активация на акаунт