Нещо с девера и етървата не се разбираме

  • 4 029
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
   Здравейте, с моя приятел живеем на семейни начала. Заедно с девера и етървата споделяме тристаен апартамент, докато направим годен за живеене нашия тристаен апартамент. До тогава обаче ще съжителстваме още няколко месеца.
  Повода за моите опънати нерви е отношението им към мен относно едно малко, красиво, 4-месечно слънчице. Достъпа ми до бебето е повече от ограничен. В редките моменти, в които ме допускат да погледам от разстояние детето, ако визитата ми надвиши 5-минути или понеча да го докосна детето бива скрито и ми се показва с поведение, че присъствието ми е излишно. Не по този начин стоят нещата с пълчищата хора - познати и непознати, които по цял ден гушкат детето. Моят приятел също няма проблеми с досега до бебето - единствено аз. Аз не съм майка и се чудя да не би това поведение да е някакъв силно-развит родителски инстинкт, родителска ревност или депресия. Факта, обаче, че това отношение е насочено единствено към мен ме натоварва психически. Писна ми. Според вас нормално ли е подобно поведение и на какво би могло да се дължи ???  atwork baby newsm46

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Девер и етърва какъв точно тип роднински връзки бяха?

# 2
  • Мнения: 2 732
Девер и етърва какъв точно тип роднински връзки бяха?
Брата на приятеля и жената на брата Joy.
Ами попитай ги директно .Приятеля ти какво мисли по въпроса?

# 3
  • Мнения: 1 866
Аз на твое място бих попитала направо дали имат проблем с досега ми до бебето. Но бих внимавала с тона, ще попитам приятелски, а не нападателно, с хумор и показвайки, че съм добронамерена и че всъщност уважавам тяхното мнение, но се чудя например дали не правя нещо което да ги притеснява, когато приближа бебето.

# 4
  • София
  • Мнения: 396
  newsm78Някога нещо си направила по отношение на бебето, което не им харесва.., може би. Иначе, ако са маниаци тип "Майкъл Джексън", не биха допускали и останалите. Другият вариант е по принцип да не могат да те понасят, но ти би трябвало да се усещаш, ако е така. Главният притеснен от присъствието ти би трябвало да е етървата, та затова си поговори директно с нея. Когато сте без мъжете, я покани на кафенце и от дума на дума си изплюй камъчето, все някакво обяснение трябва да ти даде.

# 5
  • Мнения: 3 423
Абе, що има две теми? За шурея и шуронайката ли?

# 6
Според мен има много по дълбока причина,оттам идва всичко.
Нещо не те понасят,набрали са ти за нещо,знам ли.. newsm78.

# 7
  • Мнения: 804
Две теми, от двама с различен ник?
Нещо на е***а прилича.
Драма, правопис, скука ...
Някой ни гледа сеира.

# 8
  • Мнения: X
Две теми, от двама с различен ник?
Нещо на е***а прилича.
Драма, правопис, скука ...
Някой ни гледа сеира.
  Никой не ви гледа сеира. Просто срещнах проблеми с публикацията на темата. До сега съм участвала във форумите ви като гост, но вчера най-накрая се регистрирах и вече съм реален участник със собствен ник. Темата е също певече от реална-това е част от моето ежедневие, което ме измъчва доста отдавна и просто реших да споделя с вас. Благодаря на всички за съветите !!! Наистина смятам да ги послушам и в сряда ще имам повече време и ще намеря подходящ момент да разговарям с нея на спокойствие. Аз лично смятам, че подозрението на моя много добра семейна приятелка, (която познава и нея), че тя ревнува мъжа си от мен е неоправдано, но ще се домогна до нея и ще видим!!! Благодаря ви за съветите и бъдете спокойни - никой не ви гледа сеира и не се подиграва с вас. Напротив- надявам се, че ще давам вече бързи, ясни и конкретни отговори на зададените от вас въпроси и теми. Благодаря !!!  bouquet

# 9
  • Мнения: X
И да помоля за малко помощ - не мога да си поместя аватар и да побликувам малко повече инфо за мен в полето в ляво. Как става това ??? Embarassed

# 10
  • Мнения: X
И още - наричам ги девер и етърва само, защото нямам за цел да си влошавам отношенията с тях, ако се разпознаят във форума. Етървата е млада майка и чест участник тук, затова всичко е без имена ! Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 143
Здр. мила аз също имам девер и етърва!Само не мога да разбера етърва ти защо се отнася така с теб.по принцип вие няма кво да делите,а и не вярвам да си направила нещо на детето за да не дават да го доближаваш!!!!За това и аз като другите ще те посъветвам да я питаш нея директно в очите,но с по мек тон!

# 12
  • на майната си
  • Мнения: 425
Единствения разумен довод, който ми идва е ревност. Другите идват и си отиват, но ти си там, живееш с тях - току виж на бебето му хареса и се привърже към теб повече отколкото към майка си  Laughing.

# 13
  • Мнения: 1 844
според мен пък всеки родител има право да допуска който реши до детето си-още повече,когато е толкова малко.причините може да са хиляди-от това,че не те харесват,че примерно нещо в поведението ти към бебето ги смущава до това каква е хигиената ти.всичко може да им се върти в главите на тези хора,дори и причината да не е реална,тоест да не го заслужаваш.
говори с тях открито,все пак сте близки хора,попитай какъв е проблемът,но смятам,че каквото и да е-трябва да се съобразиш с тяхното право да не допускат всекиго до бебето си,правилно или не.

# 14
  • Мнения: 25 558
Когато една квачка снесе яйце, тя си мисли, че то е по-по-най-страхотното нещо на този свят. И изпитва луда ревност към всички останали кокошки, които още не са снесли яйцето си. Страх ги е от уроки, завист, магии и прочие простотии. А всъщност най-много ги е страх, че тяхното яйце може да е по-голямо и по-златно от нейното.
Това отговаря ли на въпроса ти?  Wink Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт