за варицелата и облекчаването й?

  • 2 854
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 410
Здравейте,
в последните 2 дена от карантината ни изби варицелата.
В сряда се оплака от ухо, лекарят УНГ каза вирусно че е, пред вид карантината в ДГ даде само капки, имаше Т в 2-3 дена. От Петък вечер до Събота вечер никакава но вечерта избиха пъпчиците.
Не го сърби особено, за сега, може би като се пукнат. Повечето са по гърдите и гърба.

Днес има и нови, но Т няма за сега

Въпросът ми е кога се тушират с ментолов спирт, пудри или каквото е там?
Като се спукат?
Или сега, за да завехнат?
връхчета почти нямат, все още.
И ако не го дразни особено да предприемам ли нещо, въобще?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 741
В/у Дияна прилагах само ментолов спирт и пудра.
МИсля, че можеш да обливаш детето с хладка вода, но нека мамите с опит да кажт. На мен джипито ми каза никакво къпане, и аз я слушах.

# 2
  • Мнения: 410
въпросът е кога със спирт и пудра?
като се пукнат, или преди това?
 Thinking

тези по лицето имам чувството че си отиват неусетно
дори са избледнели, на втори ден?

# 3
  • Мнения: 1 227
Мариетта, съвсем спокойно си ги мажи с ментолов спирт още от сега. Аз давах и сиропче Кларитин. При нас мина леко и безпроблемно. Дано и при вас да е така.  bouquet

# 4
  • Мнения: 7 201
Въпросът ми е кога се тушират с ментолов спирт, пудри или каквото е там?
Като се спукат?
Или сега, за да завехнат?
Аз мазах Дани само с микстура Алба,ментоловият спирт му пареше и го щипеше.
От самото начало ги мажех. Peace

# 5
  • Мнения: 394
Моя син се разболя когато беше на 1 и 5 месеца -зарази го каката от градината! Давах му капки през устата -Фенистил и първо мазах със спирта а после и с мехлема Фенистил за да не го събри и ние нямахме температура! Ако вече ви минават пъпчиците и не излизат нови значе сте добре но ако се появяват нови е хубаво детето да се изкъпе за да може да избият всички на веднъж!

# 6
  • Мнения: 822
При нас ползват един лосион на основата на екстракт от лайка.Не зная,дали в България може да се намери нещо подобно...
Ако се къпе детето,препоръчват във водата да се налива отвара от овесени ядки (има и специални прахчета).Водата става мека и млечна и облекчава.
Паста,направена от сода и вода.С нея се мажат пъпчиците. Подходящо е и за интимните места.
Меки ръкавици на ръцете,ако детето е по-малко,а защо не и по-голямо...
Леко потупване по мястото на сърбежа.Облекчава временно.
Тези съвети в БГ може да минават и за бабешки.При нас ги дава лекар,а също и оператор на здравния телефон...Но за по-сигурно - консултация с лекар.
Лично не съм ги изпробвала,но съм в очакване,защото детето ми беше в контакт с болни.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 106
от мои приятелки знам 4е няма зна4ение кога 6те маже6 папките,то мазането с ментолов спирт е за облек4аване на сарбежа,не къпи детенцето докато не завяхнат напълно пъпките,и даваи Фенистил капки тои съ6то е за облек4аване на сърбежа.Бързо оздравяване!  Hug

# 8
  • Мнения: 157
Ако не го сърби не го мажи с нищо.По скоро обърни внимание на храната.
При варицела не се яде боб,леща,грах и мазни храни.Това го знам от възрастни хора.

# 9
  • Мнения: 822
По скоро обърни внимание на храната.
Да,и диетата е много важна.Плодове и сурови зеленчуци.Сокове.
Силно препоръчват лимоновия сок.Не зная,каква е точно функцията му в случая.

# 10
  • Мнения: 1 035
И трите ми деца изкараха варицела миналото лято.От момента в който разбрахме че е това ,започнахме да мажем с ментолов спирт и пудра.За бебките ми казаха да давам витамин С ,защото рязко спадал имунитета .Може би и това е причината за това
Цитат
Силно препоръчват лимоновия сок.Не зная,каква е точно функцията му в случая.
Цитат
При варицела не се яде боб,леща,грах и мазни храни.Това го знам от възрастни хора
Peace
Също от възрастни хора знам ,че за по- бързо избиване на пъпките се дава лъжичка- две червено вино.

# 11
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Мазах с Фенистил защото ментоловият спирт и докарваше болезнени усещания. Всеки ден я къпех под хладка течаща вода без всякакви миещи препарати. Мисля че няма единно мнение по въпроса ЗА или Против къпането по време на боледуване от варицела newsm78
За бобовите храни са ти казали и за мазнотии също.

# 12
  • Мнения: 410
благодаря ви.
Нашият човек не ще да яде обаче плодове и зеленчуци.
До преди няколко месеца всеки ден пиеше сок от прясно изцедени плодове. Сега и това не иска.
Купих му един сироп витамини.

Давах му и Умкалор от 3 дни, не смятам да го спирам. то си е билков извлек.

А лайката я пием на чай в огромни количества.  Laughing

сега ще опитаме да се мажем.

за къпането лекарката казва не, но от всичко изчетено в последната седмица, всички си къпят децата.
А и не мога да си представя да не го къпя.
Забравих да питам в аптеката за овесено брашно.

Добре поне, че е зима и е покрито тялото с дрехи, та не ги пипа.

# 13
  • Мнения: 1 329
Бързо оздравяване.

# 14
  • Мнения: 1 526
Когато дъщеря ми караше варицела, докторката й ми препоръча да я поливам със содена вода (слаб разтвор). После с едно ментолово спрейчея пръсках и мажех с фенистил.
Бързо оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт