Към мамите, които са носили цветни лещи

  • 878
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 777
Здравейте мами! Предстои ми да си купя цветни лещи и ми предлагат едни,  на чиято опаковка пише, че срокът им изтича след два месеца... Лещите обаче са за една година и ми беше обяснено, че този срок е годността им до кога може да са в опаковката и че ако ги отворя преди този срок те са си годни и ще мога да си ги ползвам една година... Искам да ви попитам така ли е действително и какво мислите вие? Освен това искам да попитам и какъв разтвор ползвате от който да сте доволни? Предложете ми някой, който да е добър и на сносна цена? Благодаря ви предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 1 234
Мисля че е така като са ти казали.Има логика.Нали все пак те дори и запечатани са в разтвор,който трябва да се смени?После като ги отвориш ти ще си сменяш разтвора и при правилна експлоатация ще са годни 1 год.За разтвор не мога да те посъветвам,моя е Буш енд Ломб май така се четеше.Не знам дали е най-добрия.Не разбирам много,на мен моите лещи не ми понасят и си гният в кутийката:?

# 2
  • Мнения: 779
ве4е може6 да ги купи6 по4ти навсякъде Hug,...всяка оптика...а ако са на промоция,помисли 4е може то4но за това да са...аз не бих ги купила-никога

# 3
  • Мнения: 779
разтвор OPTI-FREE .В ремедиум е 16.32

# 4
  • Мнения: 171
Аз не бих купила тези лещи.Имах цветни преди 2г. на Boush&Lomb.Мисля че срока на годност важи за материята на лещата.
  А за разтвор ти препоръчвам Renu!  Peace

# 5
  • Мнения: 525
Странно обяснение. Срокът на годност указва след коя дата определен продукт не е годен за ползване.
Респ. купете си лещи, чийто срок на годност не изтича след 2 месеца.

Моят съвет е да вземете лещи за 1 месец и ако очите Ви ги понасят да си купите нови, които да ползвате по - дълго време.

И още нещо. Най - хубави са ръчно изработените лещи. Цената им е по - голяма, но начинът, по който стоят на окото е несравним.

# 6
  • Мнения: 757
разтвор OPTI-FREE .В ремедиум е 16.32
и аз ползвам този,доволна съм Peace

# 7
Аз не нося цветни лещи, а обикновени с диоптер по необходимост.Мисля си обаче че са не един и същи принцип.Лещите с диоптер са твърди и меки.Като меките се свалят всяка вечре и се слагат сутрин.Може да спиш с тях една вечер,ако нямаш никаква възможност да ги свалиш.За повече не е препоръчително.Те се сменят на всеки от 3 до 6 месеца.Твърдите лещи се свалят веднъж на 5 дена и ако не си с много чуствителни очи са много по удобни.Също се сменят на 3 до 6 месеца.
Доколкото съм запозната от моя очен лекар,цветните лещи са само меки.
А за разтвор ползвала съм и двата, Опти фрии и Рему, и съм доволна и от двата.Рему е по скъп.
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт