що е то педагогическо захранване

  • 413
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
здравейте,

знам, че пише и има мн. теми за това и ще ми кажете да прочета, но  се опасявам да не се объркам и искам някой ако може с 2  думи прости да ми обясни какво представлява педагогическото захранване, защото ни го препоръчват. и какви са плюсовете и минусите в сравнение с обикновеното захранване.

предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 2 757
Не съм специалист на тази тема ама и не мисля, че трябва да бъда. Педагогическо захранване  според мен е както навремето като не е имало каши и пюрета са захранвали децата си. На масата с дъртите и им се дава да опитват от тяхната храна малко по малко като се оставя детето да си избира което предпочита. Навремето едва ли са смятали витамини и калории и едва ли са измисляли всеки ден ново меню за големите съответно и за малките с цел разнообразие.

# 2
  • Мнения: 502
Здравей!Аз започнах да захранвам моето бебоче по този начин,защото струва ми се ,на него му харесва.Ето с две думи,както аз съм го разбрала от всичко,прочетено тук:ти сядаш на масата да закусваш,приготвила си си нещо,което обичаш,взимаш бебо в скута си и ако той проявява желание да опита от закуската ти,даваш му няколко трошички.На обяд бебо пак е стеб на масата и с удоволствие опитва от порцията ти-отново му даваш няколко трошички.Вечерта се събирате цялото семейство и бебо вече неизменно присъства на масата-той с нетърпение очаква своите микродози от чинията на мама...И така всеки ден,кърмиш си го като досега,но той всеки път,когато ти се храниш, опитва по малко твърда храна. Мисля,че е много лесен и правилен начин на захранване. Laughing  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 829
НикиФин е обяснила много добре Grinning
Имаме си тема, на майките, които са избрали да захранват така.
Предимствата-много е лесно и евтино, не се готви или купува нищо специално за бебето, не се пасира, бебето се храни едновременно с останалите членове на семейството.
Храната се въвежда бавно и постепенно, така че стомахчето свиква без проблеми, кърмата на майката съдържа ензими, които подпомагат смилането на храната (понеже и майката и бебето ядат едно и също). Също така се оставя бебето само да решава кога и какво да яде-няма насилие или смятане кога, какво и колко да изяде. Бебето свиква с вкуса на домашната кухня, а семейството свиква да се съобразява, че на масата вече има и дете и менюто трябва да е подходящо Grinning Също така бебето се научава да дъвче още от самото начало.
Само да спомена, че не съм безпристрастна, защото аз самата захраних така и съм изключително доволна от избора си! Спестих си много пари, усилия и тревоги, а детето ми нямаше никакви проблеми!
Ако ти е интересно-заповядай в темата ни Hug

Общи условия

Активация на акаунт