Отговори
  • Мнения: 526
Здравейте. Тази тема я отворих поради моралната дилема пред, която стоя. Макар че не съм от хората, които стриктно спазват нормите на обществото и традициите, които то е заставило, дилемата за брака ме мъчи. Живеем заедно от 2 години, но сме заедно от 7. Мислим вече за бебе, но нямама брак. Моите родители, по-точно майка ми, ми напомня този факт при всяка възможност. за нас брака не е фактора, който ще ни направи щастливи и сигурни един в друг. А ще го направи любовта ни и уважението, вярата и доверието един в друг.
Моля ви, споделете вашето мнение по въпроса. Вярвам, че много двойки са в нашето положение. Благодаря ви!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Въобще не ми пука кое семейство има сключен граждански брак и кое не. Това са си същите прекрасни или ужасни хора. Въпрос на личен избор е, не давай да ти се бъркат в живота.
Темата ти май е за "Дом и семейство".

# 2
  • Мнения: 641
Чудесно е,че мислиш така и какво ви пречи да сключите брак тогава?Така всички ще са доволни. Когато любовта е взаимна и силна бракът няма значение.Мисля,че можеш да угодиш на майка си и да е по -спокойна за теб.Когато станеш майка ще я разбереш. Peace

# 3
  • Мнения: 389
Според мен това дали ще живеете с брак или без брак, трябва да си решите само вие двамата, а не според желанията на родителите. Ние с моя мъж също нямаме брак, но това не ни прави по-малко семейство от всички останали.

# 4
  • Мнения: 526
За  сбъркания адрес на темата: съжалявам!  Mr. Green
Брака не е това, което беше. Още повече, една свадба ми струва колкото едно раждане, че и повече. Предпочитам да родя, да купим всичко необходимо за бебето, отколкото да напием познати и непознати хора.
Въобще не ми пука кое семейство има сключен граждански брак и кое не. Това са си същите прекрасни или ужасни хора. Въпрос на личен избор е, не давай да ти се бъркат в живота.
Темата ти май е за "Дом и семейство".

# 5
  • Мнения: 6 441
За  сбъркания адрес на темата: съжалявам!  Mr. Green
Брака не е това, което беше. Още повече, една свадба ми струва колкото едно раждане, че и повече. Предпочитам да родя, да купим всичко необходимо за бебето, отколкото да напием познати и непознати хора.
Въобще не ми пука кое семейство има сключен граждански брак и кое не. Това са си същите прекрасни или ужасни хора. Въпрос на личен избор е, не давай да ти се бъркат в живота.
Темата ти май е за "Дом и семейство".
Тобва също беше един от доводите ми,за да не подпиша и това не ме прави по-малко щастлива. Peace Ако не искаш нещо никой не може да те накара насила. Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Модераторите ще ти я преместят.
Иначе и моето виждане на нещата е такова като твоето, брака все пак е доброволен съюз между двама души, не между роднините им.
 Всеки трябва да вземе това решение сам.
Най - доброто ни приятелско семейство са семейство без сключен брак от 8 години, имат две деца. Не виждам нещо да не им е наред, децата си носят имената на таткото и са съсобственици на общо жилище.
Един подпис, шум и снимки с непознати "роднини" няма да ви направи семейство.

# 7
  • Мнения: 11 003
играчка-плачка, правилно мислиш. Peace Ние с мъжа ми сме заедно от 6 г. и ето, че си имаме дъщеричка, без да сме женени. В болницата таткото официално припозна дребос и сега тя носи неговото име. А сега е по-важно да осигуриш всичко за бебчето, вместо да нахраните и напиете родата. Laughing

# 8
  • Мнения: 17 407
Брак може да се сключи и без сватба. Аз за себе си го предпочетох, при положение, че ще имаме деца.

# 9
  • Мнения: 2 821
Доколкото съм запозната двойките без брак имат същите права и задължения, ако мога така да се изразя, както двойките с брак. В смисъл, че по семейния кодекс се считат за пълноправна двойка. Дали се изразих правилно, незнам newsm78
Всичко друго е данък обществено мнение.
Родителите без брак помужду си са също толкова родители, колкото и тези с брак.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз отказвах да имам деца преди да имам сключен брак. Уважавам избора на всеки - това в крайна сметка не е най-важното, но сватбеният ден беше един от най-прекрасните дни в живота ми.

# 11
  • Мнения: 521
Брака не е това, което беше. Още повече, една свадба ми струва колкото едно раждане, че и повече. Предпочитам да родя, да купим всичко необходимо за бебето, отколкото да напием познати и непознати хора.


Ние не сключихме брак именно поради тези причини и не съжалявам нямам нужда от брак за да живея с човека когото обичам и да имаме дете , сама трябва да решиш дали искаш или не брак никой няма право да те тласка към решение което трябва да вземеш сама Simple Smile
майка ми веднъж ми подхвърли " няма ли да има сватба " аз и отговорих "защо ще се жениш ли"  на нея и стана ясно и повече не сме говорили по този въпрос Simple Smile

# 12
  • Мнения: 701
Според мен едва ли един подпис ще направи любовта ви по-силна или пък по-сигурна,едва ли същият този подпис ще направи детето ви по-обичано и по-щастливо и желано!
Важното е да има разбирателство и ясно съзнание,че човекът до теб не е даденост!Много често с имано този подпис започват и разочарованията.Разбира се,не съм против брака,но не съм и твърдо за него!
Съветът ми е да направите това,което ви диктуват сърцата,а не околните.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Maria_q_b, моля те оправи си цитата, това не съм го писала аз.

# 14
  • Мнения: 188
Това според мен е въпрос на избор.Отдавна вече не съществуват предразсъдъци - или поне се надявам да е така.Ние с приятеля ми сме от 14 години заедно, а от 7 живеем като семейство и никой от нас не искаше да се женим.Но когато забременях, някак си съвсем спонтанно решихме, че трябва да подпишем.Не се поддавайте на натиска - живейте така, както се чувствате добре.

Общи условия

Активация на акаунт