да задам и аз няколко въпроса

  • 386
  • 3
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По колко пъти на ден и по какво количество на хранене е нормално за нашата възраст? Досега не съм давала  ме е,че яйцата не са пресни.С какво са полезни жълтъците и не може ли да се заменят с нещо друго?
Докога се пасира яденето на бебето?
Благодаря на всички,които ще ми отговорят!

# 1
  • Мнения: 46 434
... По колко пъти на ден и по какво количество на хранене е нормално за нашата възраст? ...

Зависи от детето, остави го да ти покаже нуждите си. Моето например ядеше обяд, следобедна закуска и вечеря, + мляко сутрини и вечер и през деня, когато се присети (още 2-3 пъти).

... Досега не съм давала  ме е,че яйцата не са пресни.С какво са полезни жълтъците и не може ли да се заменят с нещо друго? ...

Захраних с яйце на 1г. и 7м., заместители не съм търсила, сега също яде рядко. Последствия няма и не вярвам да има  Laughing

... Докога се пасира яденето на бебето? ...

Пак детето ще покаже. Пробвай от време на време. Моето до 1г. и 6м. не приемаше друго, освен пасирано.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Повечето дечица на годинка ядат по 4-5 пъти на ден, средно по 200-250 гр. на хранене.
За пасирането - зависи от детето. Аз започнах да не пасирам до гладко от 10-ия месец и много бързо свикна с непасираната храна. Моят син много хубаво дъвче.
За жълтъка темата е много обширна и винаги се вихрят люти спорове.  Laughing Аз въведох жълтък към 7-ия месец и за себе си постъпих правилно.

Ето някои отговори на Д-р Слънчева по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237274.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=207196.0

Ето и цитат от книгата "Грижи за малкото дете" проф. Гатев, за яйцата по принцип :
"Яйцата са храна с висока биологична стойност. Те съдържат желязо, вит. В12, малки количества вит. Д, есенциални аминокиселини необходими за растежа и развитието на детския организъм, а мазнините им са богати на фосфолипиди. Белтъците, които детето получава с едно яйце се усвояват изцяло от организма му и са равни на количеството белтъци, които има в 250 мл. мляко.
Белтъка на яйцата е много алергизиращ и може да предизвика алергични реакции, поради което не бива да се дава на децата преди навършване на 12 месечна възраст."

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много ви благодаря за бързите и изчерпателни отговори-бяхте ми много полезни!

Общи условия

Активация на акаунт