Резултати от хормонални изследвания

  • 758
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
   Здравейте, мили настоящи и бъдещи мами Simple Smile
   Надявам се скоро и аз да стана една от вас.  Praynig
   Във връзка с това си правих преглед при гинеколог и хормонални изследвания, тъй като цикълът ми не е редовен. Резултатите са следните:
TSH - 3.12
LH - 15.64
FSH - 5.69
Estradiol - 118.40
Tostesteron - 0.58

   Гледайки референтните стойности, мисля че всичко е наред. Ендокринологът ще разчете резултатите ми чак в края на другата седмица, а аз съм малко нетърпелива да разбера какво може да означават тези стойности. За информация - при гинеколога не установиха да е минала овулацията.
Благодаря предварително и успех на дечицата ви, а за други - в бебеправенето  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 989
На кой ден са правени изследванията? LH, FSH и Естрадиол се правят на 3 ден от цикъла. Това LH ми се струва много високо за 3 ден  newsm78  а и не си дала референтните стойности.

# 2
  • Мнения: 160
На мен ми закъснява вече 3 седмици. Спрях противозачатъчните хапчета и лекарите отдаваха закъснението на това. Но 3 седмици са много и затова решихме да започнем с изследвания, за да се установи, ако евентуано има по-сериозен проблем. Т.е. прегледа при гинеколога бече завчера, хормоналните изследвания - вчера на 3-тата седмица от закъснението.

# 3
  • Мнения: 3 453
Жени,
повтори изследванията както следва:
- ЛХ, ФСХ, Естрадиол - между 3-ти и 5-ти ден на цикъла / за първи ден се брои денят с чисто менструално кървене, а не зацапване/
- Прогестерон - 7 дни, след засечена овулация
- Пролактин и Тестостерон можеш да изследваш по всяко време.

При изследване на Пролактина трябва да спазиш някой правила:
- да не си правила секс предната нощ, сутринта също
- да не си пипаш гърдите, преди изследването
- дава се кръв сутрин, на гладно
- трябва да полежиш / да поседиш на стол/ поне 30 мин., преди даването на кръв

Всъщност, аз нещо не разбрах, дойде ли ти вече? На вагинален ехограф погледнаха ли те?
Успех! Peace

# 4
  • Мнения: 160
Благодаря ви много, момичета Simple Smile
Не ми е дошло. Вероятно ще се наложи да стане чрез Дуфастон, но това трябва да се потвърди от едникринолога. Правиха ми ехограф - имам някои проблеми, които ще лекувам с антибиотик от първи ден на М.

# 5
  • Мнения: 160
Сетих се за още нещо, момичета. За да не отварям нова тема ще пиша тук. За регурилане на цукъла вероятно ще пия 2-3 месеца Дуфастон от 15-ти ден на цикъла. Някъде прочетох, че Дъфастона подтиска овулацията. Това означава ли, че тези месеци няма да имам възможност да забременея?

# 6
  • Мнения: 7 716
Относно изследванията - слушай Хоуп, да не се повтарям. Laughing
Дуфастон се пие от деня, следващ овулацията, така е можеш да забременееш.

Общи условия

Активация на акаунт