Медицински документи за дете при заминаване за Канада?

  • 925
  • 9
  •   1
Отговори
Ako nakoi znae mola da pi6e.Nqma da pytuvame skoro no trqbva da gi podgotva.Trqbvali da prevezdam imunizacionia pasport.Na6ite vaksini priznavat li gi tam.6te mu travat li novi tehni vaksini?

# 1
  • Мнения: 3 271
Цитат на: ati-
Ako nakoi znae mola da pi6e.Nqma da pytuvame skoro no trqbva da gi podgotva.Trqbvali da prevezdam imunizacionia pasport.Na6ite vaksini priznavat li gi tam.6te mu travat li novi tehni vaksini?


Да, всичко признават, но трябва да е легализирано. В БГ само "Вита" в София са легитимни за пред Канадците. Отиди там с имунизационният паспорт на детето и срещу май около 15-20 лв веднага ти го пренаписват на тяхна си бланка за пред Канада. Лесно и бързо е. Успех!

# 2
  • Мнения: 163
Моята дъщеря беше на годинка като заминахме и на нас ни бяхa пратили в документите една страница със имунизациите на английски и нашия педиатър ги знаеше и ги написа със датите сложи печат и подпис. Никoй не ги е гледал, те просто послужиха пред педиатъра при които сме сега. Незнам дали има значение на това колко години е детето. И на мен ми бяха казали за Вита, но ето че не се наложи да ходиме там. Нито сме го легализирали нито пък превеждали. И аз бях пред същата дилема и разпитвах насам натам.
Там трябваше да минеме и тримата само за задължителните прегледи. Даже си спомням че на мъж ми излезе с високо кръвно и докторката после пак му го измери и беше ок. Ама това е защото му казах да не гледа апарата като му го мери. Той така се притеснява и вдига кръвното и наистина беше полезен съвет. Подейства.
 #Shocked

# 3
Цитат на: SweetyP

Там трябваше да минеме и тримата само за задължителните прегледи. Даже си спомням че на мъж ми излезе с високо кръвно и докторката после пак му го измери и беше ок. Ама това е защото му казах да не гледа апарата като му го мери. Той така се притеснява и вдига кръвното и наистина беше полезен съвет. Подейства.
 #Shocked


Кога е било това? И как сте минали мдицинските другаде освен във "Вита"? Доколкото знам посолството никои други прегледи не признава, затова хич не ми се рискуваше да доведа децата тук без тамошен талон за имунизации и да се каже, че не могат да тръгнат на градина тук и прочие.

# 4
  • Мнения: 3 271
Аз съм госта  Embarassed

# 5
  • Мнения: 3 271
Видях, че сте минали във "Вита" всъщност вашите медицински, детето е в мен и писах набързо  Embarassed Там наистина са големи въртели, но за децата стана много бързо

# 6
  • Мнения: 163
Всички минахме през Вита,но имунижационя картон на детето не е от там. Не е преведно и легализирано,то важеше само пред канадския педиатър.Даже мисля че точно във Вита ни го казаха това че може те да не го приготвят. Стига вашия доктор да може да го направи. Това беше миналото лято, ей сега по това време, треска ни тресеше. #Shocked  #Crazy
Както и да е.Много бях доволна от гинеколожката там.Макар и година да беше минала от раждането ми аz още не се бях отърсила именно от тези прегледи.Бях се притеснила повече отколкото трябва.

# 7
  • Мнения: 3 271
Цитат на: SweetyP
Това беше миналото лято, ей сега по това време, треска ни тресеше. #Shocked  #Crazy


И ние така. Точно преди година.
Радвам се, че може и да не е през Вита, хубаво, че го има и това мнение. Аз просто не исках да рискувам за градини и т.н

# 8
  • Мнения: 636
Извинявам се, че не е по темата.
И аз съм супер доволна от гинеколожката във Вита!
При нея ми беше един от първите гин.прегледи и през колко лекари минах от тогава, не мога да намеря такова внимателно и добро отношение.

# 9
Благодаря за мнениятя.Казете ми за мед. обслузжане там.Притесняваме дали ще полу4а нужното внимание ако детето ми се разболее.Сигурна сьм че итам има добри  лекари и часни клиники където си плашташ и всичко е ок.Ние мислим да пътуваме за Калгари.Знаетели добри лекари педиатри там. С 2 думи при кои лекар да си запиша детето когато отидем .Това е важно за мен защото сам чувала че не ти обръщат много внимание

Общи условия

Активация на акаунт