Какво да видим в Кьолн , Есен , Дюселдорф?

  • 17 762
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 415
Една от възможните дестинации за нашата Великденска ваканция е да пътуваме в тази част на Германия.
Та, питането ми е какво може да се види в тези градове и как да разпределим 10-те дни, така че да не пропуснем нещо важно и интересно? Simple Smile

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
в Кьолн: Der Dom. задължително се качете и горе, оттам се вижда целият град, но е доста ветровито.
точно до него има и музей, може да го разгледате.

Ессен: незнам, не съм ходила там

Дюселдорф: старият град, Kö (улица със скъпи бутици, известна е), разходка по брега на реката. може да се качите на ТВ кула, също има хубав изглед.
ако сте с кола: посетете Оберхаузен (Oberhausen) има огромен търговски център и до него Sealife

честно казано в Германия ми харесват само малките градчета за посещение.
Ruhrgebiet не ме пленява особено. Rolling Eyes

сега започва седмицата с карнавалните шествия, ама вие чак края на април ще ходите, та те отдавна ще са минали, както и католическия Великден.

на мен 10 дена ще са ми множко в Ruhrgebiet, но все пак хората имат различни интереси Peace

# 2
  • Мнения: 11 870
В Есен е интересно да се види имението на фамилия Круп, също и музея на Круп, а в самия парк където е музеят е много приятно за разходка.Красиво  е яхтеното пристанище, а старият град навява асоциации от приказките на братя Грим.В Есен има и много добър исторически музей, подреден по оригинален начин, създаващ усщане за автентичност.
В Кьолн- разбира се Кьолнската катедрала и след това отмора в уютното и изискано кафе Кьолн с разкошни торти.
      А, разбира се и любопитно е да се посети и някоя  от многобройните малки протестантски черкви, особено на вечерна служба, създава се впечатляваща и уютна атмосфера, особено когато посетителите запеят

# 3
  • Мнения: 11 870
Сега се сещам, че имаше и някакви екскурзии по Рейн с корабче, но не съм ходила.но всичко останало за което писах е добре да се види.

# 4
  • Мнения: 415
на мен 10 дена ще са ми множко в Ruhrgebiet, но все пак хората имат различни интереси Peace

Канят ни на гости и тъй като доста време отклонявахме поканата, сега не можем да се пазарим Simple Smile
Аз събирам идеи, защото не искам 10-те дни да ги посветим на кулинарно-алкохолни изкушения, добре би било да има подготвена и туристическа програма.
Засега се отказахме от пътуването с кола. Решихме да летим до Дортмунд и от там до Есен и после  до Кьолн.
Така че, може да ми давате идеи и за Дортмунд.
Светкавица, 10х и на теб. Ако се сетиш още нещо пиши!

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
понежеш не пишеш какво те интересува - аз обикновено обикалям старата част на града и се вра във всяко малко магазинче и опитвам всяко нещо дето го няма в нашата провинция -  то поне кажи дали говориш немски.

ако се оправяш, то влез в страницата на всеки град и обикновено е описано почти всичко, което можеш да видиш или посетиш.

нямам идея какво ще е времето края на април, миналата година при нас беше около 35С, та ако случите на топло време, то разгледайте парковете и разните му там резервати.

не пропускай да опиташ кьолш - тамошната бира.

иначе големите градове в Ruhrgebiet не са отдалечени един от друг и ще можете да ходите тук и там.

щом сте на гости, то предполагам, че тези които ви канят знаят и inside tipps Peace

# 6
  • Мнения: 415
Не, asyalein, не говорим немски, То и това е една от причините да не приемаме поканата толкова време. Семейството, което ни кани ще ни отглежда добре, но в предишния си пост писах какви са ми притесненията и защо искам да съм подготвена Simple Smile
Нямам някакви специални интереси, просто искам да видим красивите и интересни места в тези градове и околностите им.

# 7
  • Мнения: 4 700
Ами Щом Ще ходите до Кьолн бихте могли да отскочите и до Бон. Двата града са много блиzко. То не че има кой zнае какво да се види в Бон (родната къЩа на Моцарт), ама не лоШ град. За Кьолн се сеЩам наситина само катедралата и телевиzионната кула. Но пък и аz съм била там само на гости, така че сигурно иzпускам неЩо.

# 8
  • София
  • Мнения: 586
В Кьолн освен катедралата, бих препоръчала и зологическата градина - на нас много ни хареса Laughing Освен това вечер беше много приятно за разходки покрай реката Simple Smile
В Бон влизахме на обиколка с гид в сградата на бившия парламент на западна Германия. Но не знам дали все още предлагат такива.
Ходихме и на разходка с корабче от Бон по Рейн - за един ден. Беше много приятно Peace

# 9
  • Мнения: 4 700
ВсъЩност сега се сетих, че се предлагаха раzходки с корабче от Кьолн до Дюселдорф. Не zнам обаче дали си zаслужава, ние нямахме време zа това.

# 10
  • Мнения: 7 605
не пропускай да опиташ кьолш - тамошната бира.

...оба4е пропускай Дюселдорфската бира, Алт  Sick

Ина4е, и Аахен не е дале4е, пак с Катедрала.

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

...оба4е пропускай Дюселдорфската бира, Алт  Sick

Ина4е, и Аахен не е дале4е, пак с Катедрала.

що бе? на мен ми хареса. Rolling Eyes

все пак като я пих свеки мина надлъжно  2 пъти брега на реката, за да си намери къде да обядва сладкиш!!! #Cussing out

аз се вбесих, защото не ям сладко за обед и пих Алт. хареса ми, ама свеки ме беше ядосала. Crossing Arms
май само Хефе и Weizen не понасям.

в Ааxен задължително да се опитат принтените. обожавам ги.  Crazy

# 12
  • Мнения: 7 605
Аz пък оби4ам Хефевайцен  Laughing  ....по време на бремеността и кърменето беzалкохолната Ердингер ме спаси  Crazy

В Аахен има zавод на Шоколади Линдт с магаzин, където вси4ко е на мн добри цени  Crazy  Блиzо до него има и един български ресторант  Laughing

# 13
  • Мнения: 415
В Аахен има zавод на Шоколади Линдт с магаzин, където вси4ко е на мн добри цени  Crazy

Е, Т'ва ме разби Simple Smile, та колко е близо до Дюселдорф?
Ако може още подробности за този завод и най - вече за магазина  Joy

Благодаря ви , момичета , ако се сетите за други такива важни неща, споделете , моля!




# 14
  • Мнения: 4 700
А HARIBO са в Бон, нали? Аz на тях им се бях наканила, много ги обичам, ама не ме огря слънцето.

Общи условия

Активация на акаунт