Проблем ли е?

  • 1 570
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 408
Моят син е на 1г и 9м, но не иска да му чета от книжки, нито приказки нито да му показвам по картинки. Книжките обича само той да си ги разгръща и не дава на никой друг да му покаже, да му прочете. Та въпросът ми е - това проблем ли е и как би могъл да се реши? Аз много искам да му чета. Предварително благодаря за отговорите!

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 617
Да не би да са дълги приказките и да се отегчава. Нека разгръща пък ти му казвай по едно изречение на страница може така да прояви интерес към четенето.

# 2
  • Мнения: 549
Не е проблем. По-добре приказките да се разказват. Нека той си ги разглежда.

# 3
  • Мнения: 3 886
Определено  може би са дълги.Синът ми почна да иска като порасна малко повече.Сега 2 мата слушат но трябва да са им къси Shocked

# 4
  • Мнения: 639
Не е проблем, разбира се. На тази възраст е нормално да иска да разгръща сам - нали трябва да се доказва, че вече е голям! Laughing Остави го да си разглежда, а пък ти разказвай, като посочваш картинките в подходящия момент. При нас беше същата работа - цяла енциклопедия бях станала Rolling Eyes а пък сега толкова много обича да му чета (на 5 г. е) - вечер четем по една глава от "Пипи дългото чорапче", а те не са никак къси, но не му омръзва - напротив, всеки път се пазарим "не може ли още една"... Laughing

# 5
  • Мнения: 9 052
скарлет, оставяш го да раzгръща и  му раzкаzваш или прикаzвката или иzмислени истории с героите от картинките , Имисляш, раzкаzваш и не му дърпаш от ръчичките  Laughing

# 6
  • Мнения: 8 999
На две години е нормално да не успява да следи сюжета на приказка, дори и кратка. Нека си разглежда, а когато е готов, той сам ще иска да му разкажеш/прочетеш историята.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Тери пък постоянно ми носи книжки да и чета,но не издържа и едно цяло изречение и отгръща следващата страница.Вече я оставям сама да си чете  Laughing и по-рядко аз.Има време.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На две години е нормално да не успява да следи сюжета на приказка, дори и кратка. Нека си разглежда, а когато е готов, той сам ще иска да му разкажеш/прочетеш историята.
Peace

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Взимай му книжки с кратки стихчета или приказки в стихотворна форма. На тази възраст римите би трябвало повече да го увличат, ако иначе му е досадно. Или пък само книжки с картинки, от тези картонените и нека си разглежда, като попорасне сам ще иска да му четеш  Simple Smile

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не е проблем, ами е нормално Simple SmileОстави го да си чете сам, в един момент като почне да разбира повече, сам ще прояви желание да му четеш.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 692
Мисля,че не е проблем.Дъщеря ми е на 2.7 години и също като започна да и чета ми дърпа книжката и започва да я разлиства.
Когато синът ми беше на тази възраст имаше една книжка с 3-4 приказки и към нищо друго не проявяваше интерес.Сега е на 10 и не чете само докато спи /не преувеличавам/!
Преломният момент настъпи,когато беше на 6.Научи азбуката,научи се да чете и от тогава няма спиране.Та аз не съм чела книжки  Sad.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 744
Дияна също доста по-късно започна да се заслушва в приказките. Като са по-малки децата бързо се отегчават и не могат да следят сюжета. Дияна често ме е прекъсвала, защото не знае значението на дадена дума, или пита за съвсем друго нещо, отнася се нанякъде.

# 13
  • Мнения: 5 393
Иво изобщо не се интересува от приказки.Книжките ги разглежда за 15-20 минути максимум и това е.Не мисля, че е притеснително.Когато сам прояви желание, ще почна да му чета и разказвам.Сега пеем песнички и разглеждаме списания(особено си пада по каталозите от Метро, страницата с инструментите ooooh! Laughing)

# 14
  • София
  • Мнения: 11 692
Ами 15-20 минути,въобще не са малко за дете на тази възраст!

Общи условия

Активация на акаунт