как да започна?

  • 1 337
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Смятам да започнем да се захранваме вече и съвсем се обърках от книги, форуми и педиатри..... Нашата лекарка си казва да започнем със сок от ябълка, морков, после плодови пюрета и т.н. Виждам, че това изобщо не се препоръчва и нямам и желание да започна със сок. Но не ми се върви съвсем в другата посока и за това питам, мога ли да започна с плодово пюре (или пак ще е същото като със сок?) или трябва да започна с оризова каша....
И друг въпрос, когато ще въвеждам нов плод или зеленчук, мога ли да го дам като присъстващ в смес със вече въведени или трябва да е чист?
Как започнахте вие?
Често срещам "...и така, докато стигнете количеството за съответната възраст" А къде да намеря тези количества, на кутиите на АМ ги пише, но на пюренцата не виждам...

# 1
  • Мнения: 27 524
Със сок не е подходящо, да. Може да избереш между плодово пюре, зеленчуково или каша, както решиш, няма конкретно правило за това. Когато въвеждаш нов може да даваш с вече въведен, да, няма проблем.
Аз започнах с оризова каша в млякото, не беше на 3 месеца, избързах и започна да повръща. Спрях и на 4 започнах с плодово пюре.
Количеството си определя детето, всяко има различен апетит. Малките бурканчета са от 125гр и в като захранаваш ще го ползваш на три пъти, останалото хвърляш. Големите са 200гр, тях ги изяждат при всички положения след 6-ти месец. Успех и ако има нещо - пак питай  Hug

# 2
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Аз например захраних с пюре от тиква,после плодово,но както и да решиш с пюре е по добре отколкото със сок Peace
Като начало дадох само 1 к.л.,на другия ден 2к.л.и така всеки ден увеличавах по малко....даже се е случвало да давам и по 1.5к.л.,а не 2к.л.Наистина давах по много малко,но ме беше страх да давам повече и така постепенно,бавно,но славно се захранихме....когато свикна със тиквата пристъпихме към плода

# 3
  • Мнения: 565
Аз сега започнах с картофено пюре, после морков и така ще я карам за сега със зеленчукови пюренца. Първия ден 4-5 к. лъжички, и увеличавах по - смело с по 20 гр. Пробвах със сокчета ама само дето си играх да си ги правя. Нещо май на Ива не й се занимаваше със сокове. Иначе пюретата си ги хапва сладко сладко. По вкусни са й и от млякото. За сега си хапва по 100-120 пюре и й правя 60мл мляко, което не винаги изпива.
Абе според мен си е най - добре да се започне със зеленчуково пюре или каша.

# 4
  • Мнения: 393
 Simple Smile благодаря за отговорите!
А първо се въвеждат плодовите, после зеленчуковите или може и заедно(разбира се в различни дни), стига да са такива, които са подходящи за възрастта?
И другия въпрос, ако тенденцията е зеленчуково да замести едно хранене, то и кашата има същата задача, значи ли че ще заместя две хранения или....? 
Сега се храним с АМ в 5.00, 9.00, 13.00, 17.00,  21.00

# 5
  • Мнения: 887
Simple Smile благодаря за отговорите!
А първо се въвеждат плодовите, после зеленчуковите или може и заедно(разбира се в различни дни), стига да са такива, които са подходящи за възрастта?
И другия въпрос, ако тенденцията е зеленчуково да замести едно хранене, то и кашата има същата задача, значи ли че ще заместя две хранения или....? 
Сега се храним с АМ в 5.00, 9.00, 13.00, 17.00,  21.00
И на двата въпроса отговарям с да.

# 6
  • Мнения: 2 131
Аз първо захраних с каша - бананова на "Слънчо", и синът ми е прие много добре. След това започнах с домашно картофено пюре с малко АМ. Сиренето и маслото, както и другите зеленчуци въведох по-късно и постепенно. Чак след това започнах с плодовите пюрета - готови. Сокове не давам все още.

# 7
  • Мнения: 216
Тук, в Холандия, препоръчват захранването да започне първо със зеленчукови пюрета, след това със плодови. Плодовите пюрета по принцип са по-вкусни за децата и затова ако започнеш първо с тях има опасност после бебчо да не иска зеленчуково пюре.... Но и според мен правила няма и всяко дете си показва....

# 8
  • София
  • Мнения: 672
Аз сега захранвам с оризова каша (вече 6ти ден).. Още не можа да свикне с лъжицата и сме един малък цирк  Joy
След няколко дни мисля да сложа в кашата малко пюре от тиква или морков....И така докато стане само зеленчуковото....
Плодовите мисля да ги давам межу храненията по малко...

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз захраних на 5 месеца със зеленчуково пюре. Прие се много добре! После дадох плодово, а чак след това каша. Можеш да започнеш със зеленчуково, плодово или каша - сама избери!
Успех!  Peace

# 10
  • Мнения: 2 746
Извинете, момичета, не е точно по темата, но искам да знам, може ли да се слага в домашните зеленч.пюренца зехтин, вместо кр.масло?

# 11
  • Мнения: 690
Аз мисля да започна, след като детенце навърши 5 месеца, в този ред: картофено пюре, зеленчукови пюрета, плодови, месни, каши. Соковете ще оставя за по-късните месеци.

# 12
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Извинете, момичета, не е точно по темата, но искам да знам, може ли да се слага в домашните зеленч.пюренца зехтин, вместо кр.масло?
да,разбира се Peace

# 13
  • Мнения: 331
Аз захраних най-напред с картофено пюре. Давах го една седмица, като всеки ден увеличавах по малко и накрая заместих цялото ядене. След това дадох пюре от моркови и дохранвах с АМ, но този път за 3 дни стигнахме до цяло хранене. После дадох броколи по същата схема и след това вече различни смесени пюрета без да дохранвам с АМ... На следващия месец заместих и следобедното хранене - с плодов кисел и оризова каша. После въведох месните пюрета. Добре е да мине известно време, след като си заместила едното хранене, докато заместиш и другото, както и ако решиш да въвеждаш нови храни също. 

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Simple Smile благодаря за отговорите!
А първо се въвеждат плодовите, после зеленчуковите или може и заедно(разбира се в различни дни), стига да са такива, които са подходящи за възрастта?
И другия въпрос, ако тенденцията е зеленчуково да замести едно хранене, то и кашата има същата задача, значи ли че ще заместя две хранения или....? 
Сега се храним с АМ в 5.00, 9.00, 13.00, 17.00,  21.00
И на двата въпроса отговарям с да.

1-ви въпрос НЕ-защото между въвеждане на различните храни /зеленчуково, каша, плодово/ трябва да има най-малко 20 дневен интервал
2-ри въпрос-много объркано си го задала, но да ! Кашата и зеленчуковото, заместват по едно хранене, но пак казвам трябва да има интервал между въвеждането им.

Бих те посъветвала да започнеш или със картофено пюре или с оризова каша /захранването/

Общи условия

Активация на акаунт