Тест за алегии при дете на 4г

  • 1 101
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 410
Здравейте,
лекарят ни УНГ ни даде направление за Алерголог.
Съмненията са за Алергичен Ринит. отделно на ръката му от около година се появява екзема, а кожната лекарка казва че вероятно е като Атопичен Дерматит.

Та въпросът ми е :
овен тестът с "надраскване" с различни алергени, т.нар. scratch test, четох че има и patch test. Но определено Борис няма да търпи 24 ч. нещо си залепено за ръката му а аз не съм навита.

А има ли кръвен тест за алергии?

# 1
  • Мнения: 445
Има кръвен тест за алергии. НО! (синът ми е на 4 и скоро минахме през това) Прави се в доста лаборатории, но внимавай да не те излъжат. Първо трябва да се определи горе-долу към какво предполагате, че е алергичен. При изследването се взима кръв от вената и се преработва по някакъв начин. Има нещо като групи, които се изследват. Не знам как да ти го обясня.Примерно има слергия към полени и при кръвното изследване се определят само полените. Той може да има слергии към вълна, храна и други, но те не се определят.
За да бъде точно кръвното изследване трябва да се направи изследване поне на около четири групи. Цената варира в лабораториите, но е около 50 лв на група и ти излиза солено. Освен това винаги може да има неоткрити алергии от другите групи.
Моят съвет е ако го направите това изследване да не е в Александровска болница. Имам лошо впечатление. Има една много добра алерголожка в Красно село. Ще потърся координати и ако намеря ще ти пратя на лични. Много е отзивчива, работи предимно с деца и ще те посъветва. Работи и по ЗК

# 2
  • Мнения: 872
И аз се интересувам.
Но съм чувала, че под 5 г. въздраст не е добре да се правят, защото се променяли алегриите.
Една лекарка  пък ми препоръча ако правя тестове за алергии да ги правя в Александровска, но тя работи там, така че тази препоръка все едно не съм я чула.
Защо не си доволна от Алекснадровска болница?

# 3
  • Мнения: 842
Синът ми беше на  4 години, когато му направихме кожен тест за алергии  В Александровска и абсолютно нищо не усети -  нито е ревал, ните се е дърпал. За кръвния тест знам, че е по-неточен а и е доста по-скъп, според мен няма смисъл от него, достатъчно сте голями, за да се направи кожен такъв.

# 4
  • Мнения: 445
 Искам да подчертая, че за Александровска мнението ми е чисто субективно. Не знам как да го кажа, но останах с впечатлението, че ни "минават на кило". Вярно, там работят добри специалисти, но мисля, че комерсиализацията е взела връх над хуманното отношение. ( Ле - ле колко меко го казах)
Да не говорим, че цените са им по-височки. Най-прост пример : ако теста за един алерген е 3 лв, на друго място е 2 лв. Не искам да мислите, че се правя на луда за някой лев. Предпочитам да си плащам в частните клиники, но да получа повече сигурност за детето си. Както и да е в тази болница не попаднах нито на специалист, нито на добро отношение. Доста лежат на славата, че болницата е добра и работят здраво.

# 5
  • Мнения: 124
lianka - моляте кажи данните на тази алерголожлка от която си доволна много сте съм ти благодарна и ако каге6 цените й. Аз не съм дете голям човек - на 23 години съм и трявба да си направя етс за алергии . Мерси мнпго предварително.

Общи условия

Активация на акаунт